سرمایه گذاری
متاورس پلتفرم دیجیتال یکپارچه ای است  که بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متمرکز هست. این فناوری،  به طور گسترده ای به عنوان مرز بعدی اینترنت شناخته می شود و به عنوان یک فرصت تجاری و سرمایه گذاری مهم برای تکنولوژی و سایر صنایع و بخش ها دیده می شود. در چشم انداز اصلی متاورس که توسط رسانه های اجتماعی و شرکت های فناوری بیان شده است، دستگاه هایی مانند هدست واقعیت مجازی، عینک دیجیتال، گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها به کاربران امکان دسترسی به محیط های سه بعدی مجازی یا واقعیت افزوده را می دهند که در آن می توانند تجارت کنند، با دوستان خود ارتباط برقرار کنند و تمامی فعالیت های دنیای واقعی را در دنیای مجازی انجام دهند. امروزه با مطرح شدن متاورس و سرمایه گذاری در آن، پلتفرم های مختلفی برای سرگرمی و سرمایه گذاری ایجاد شده اند، که کاربران در عین حال که به بازی در این پلتفرم ها می پردازند، می توانند از آن ها نیز کسب درآمد کنند. شرکت های بزرگی مانند متا، گوگل، مایکروسافت و برند های لباس و مد نیز اقدام به سرمایه گذاری در این پلتفرم کرده اند، که از این طریق متاورس را به یک گزینه محبوب برای سرمایه گذاری توسط سایر کاربران تبدیل نموده اند.

برترین پلتفرم های متاورس برای سرمایه گذاری

Decentraland

Decentraland اولین پلتفرم مبتنی بر بلاک چین در متاورس است. دیسنترالند یک پلتفرم واقعیت مجازی است که از بلاک چین اتریوم پشتیبانی می کند، و به کاربران امکان می دهد محتوا و برنامه های جدید را ایجاد کنند، و به کسب تجربه و  درآمد بپردازند. این پلتفرم پیچیده ترین و پرطرفدارترین ابزار ها را برای تعاملی تر کردن اکوسیستم شما با ایجاد بازی های اجتماعی و برنامه های چند رسانه ای ارائه می دهد.  در دیسنترالند، شما می توانید زمین، دارایی هایی مانند آواتار ها و سایر لوازم مورد نیاز بازی را در بازار دسنترالند خریداری کنید و یا به فروش بگذارید. همچنین شما می توانید جدیدترین و بهترین کالا ها و لوازم دیجیتالی را که توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی میشوند، ذخیره کنید. Decentraland همچنین رویداد های جهانی را سازماندهی می کند تا بهترین های Metaverse را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد.

Axie Infinity

 

Axie Infinity یک متاورس بازی مبتنی بر بلاک چین است که در آن بازیکنان حیوانات خانگی دیجیتالی به نام Axies، را جمع آوری کرده و پرورش می دهند که می توان از آن ها برای رقابت در بازی استفاده کرد. بازیکنان اکسی اینفینیتی،  NFT هایی را جمع آوری می کنند که نشان دهنده حیوانات خانگی دیجیتال الهام گرفته از axolotl به نام Axies هستند. Axie Infinity در درجه اول یک جهان بازی پر از موجودات هیجان انگیز است که به نام Axies شناخته می شوند. بازیکنان می توانند آنها را پرورش دهند و از آن ها در ساختن، گسترش یا دفاع از سرزمین های خود در طول نبرد ها و جنگ ها به نفع خود استفاده کنند.

Illuvium

Illuvium یک بازی ماجراجویی و مجموعه RPG کاملاً غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم و شبکه Immutable X L2 ساخته شده است. بازیکنان در جستجوی مناظر وسیع و متنوع برای شکار و گرفتن موجودات جادویی  به نام Illuvial هستند. این بازی دارای یک جدول زمانی جالب برای متاورس است که به بازیکنان پیشنهاد داستان گویی و طراحی پیشرفته را می دهد و کل بازی را به یک تجربه همه جانبه برای بازیکنان تبدیل می کند. بازی با بازیکنان واقعی و بازیکنان شرکتی قابل توجهی که آماده همکاری با Illuvials در ظرفیت های مختلف هستند، آکوردهای مناسبی را به دست آورده است. ایلوویوم با سایر پلتفرم های بازی غیرمتمرکز متفاوت است، زیرا هر بار برای تکمیل تراکنش های همتا به همتا، هزینه GAS را دریافت نمی کند. ادغام ایلوویوم با Immutable X به شما این امکان را می دهد که به طور ایمن نگهبانی دارایی های خود را حفظ کنید.

Metahero

 

Metahero با تمام پلتفرم های متاورس  متفاوت است. این پلتفرم از فناوری متاسکن Ultra-HD بهره می برد و دارای رمز ارز قدرتمندی است که با نام $HERO شناخته میشود. Metahero جالب ترین قسمت در مورد دنیای مجازی را روی میز آورده است. از شما می خواهم که خاطرات Ready Player One خود را به یاد بیاورید و آواتار ها و ابزار های شگفت انگیزی که توسط بازیکنان در دنیای مجازی استفاده می شود را به یاد بیاورید. به طور مشابه، Metahero فناوری اسکن و مدل سازی سه بعدی را ارائه می دهد. این فناوری پیشرفته می تواند آواتار های سه بعدی و آیتم های مجازی فوق العاده واقعی را برای استفاده در بازی ها، VR، رسانه های اجتماعی و مد تولید کند.

Upland

 

Upland متاورس جدید NFT است که مشابه دنیای واقعی طراحی شده است. این پلتفرم به سرعت در حال تبدیل شدن به مهم ترین و پویاترین اقتصاد مبتنی بر بلاک چین در متاورس است. این بازی شما را قادر می سازد تا املاک مجازی بخرید، بفروشید و معامله کنید. شما می توانید خانه خود را بسازید، کسب و کاری راه اندازی کنید و با فروش املاک خود در یک بازار آزاد، سکه های UPX به دست آورید. شما در این پلتفرم می توانید با بازیکنان دیگری به نام uplanders ارتباط برقرار کنید تا محله ها را توسعه دهید، استراتژی های بازی را بیاموزید، و در فضاهای معاشرتی متاورس ها با یکدیگر همکاری کنید.

 Bloktopia

 

Bloktopia یکی دیگر از  پلتفرم های متاورس است که به عنوان یک آسمان خراش با 21 سطح طراحی شده است، که در آن کاربران می توانند از طریق رمز ارز رمزنگاری پلتفرم، BLOK، فضاهای تعیین شده را از پلان زمین خریداری کنند. متاورس  Bloktopia  شامل بلوک های املاک مجازی است که برای دارندگان بلاک توکن در دسترس است. متاورس یک آسمان خراش مجازی 21 سطحی است که به عنوان یک مرکز  برای همه اطلاعات و انواع تجربه های رمزنگاری قابل دسترسی است. Metaverse که بر اساس اصول یادگیری، کسب درآمد، بازی و خلق کردن ساخته شده است، طیف وسیعی از تجربیات و راه هایی را برای درآمدزایی از طریق جریان های درآمدی متعدد ارائه می دهد و به خود  به عنوان سرزمین فرصت های یادگیری، می بالد.

Ertha

 

Ertha در درجه اول یک بازی کاوشگرانه است اما دارای متغیرهای زیادی است که تجربه درون بازی را هیجان انگیز و سرگرم کننده می کند. این پلتفرم طراحی شده است تا محیط های واقعی را شبیه سازی کند و اقدامات افراد را برای کسب درآمد شبیه سازی کند. Ertha دارای 350000 قطعه زمین HEX است که می توان آن ها را به عنوان NFT خریداری کرد.

 

Sandbox

 

Sandbox یک متاورس بازی غیرمتمرکز NFT مبتنی بر اتریوم است. این پلتفرم بازیکنان را قادر می سازد تا NFT های واقعیت مجازی خود را ایجاد، خرید و فروش کنند و از این طریق به کسب درآمد برسند. سندباکس یک پلتفرم جامعه محور است و سازندگان می توانند از طریق خلاقیت ها و تجربیات بازی خود در بلاک چین کسب درآمد کنند. شما در سندباکس می توانید مهمانی ها را میزبانی کنید، نمایشگاه هایی برپا کنید، سرزمین خود را بسازید، و به سایر فعالیت های مشابه در آن بپردازید.  سندباکس پلتفرمی است که در آن بازیکنان و شرکت کنندگان می توانند با استفاده از توکن درون بازی SAND، کل تجربه بازی خود را در بلاکچین اتریوم بسازند، مالک آن شوند و کسب درآمد کنند.