پیش‌گام واقعیت مجازی در حال ترک شرکت متا

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

پیش‌گام واقعیت مجازی شرکت متا را ترک می‌کند

جان کارمک (John Carmack)، مدیر ارشد تکنولوژی «Oculus» که متا آن را خریداری کرد، شرکت را ترک می‌کند.
بر اساس یک پست داخلی بررسی شده توسط نیویورک‌تایمز (The New York Times)، جان کارمک، پیش‌گام فناوری واقعیت مجازی، پس از هشت سال حضور در شرکت متا «Meta»، در حال ترک آن است.

در این پست که توسط آقای کارمک ۵۲ ساله نوشته شده بود، عنوان شد که متا در بحبوحه انتقال از یک شرکت شبکه‌های اجتماعی به شرکتی متمرکز بر دنیای فراگیر متاورس است و مقدار مضحکی کارمند و منابع دارد.
آقای کارمک در این پست نوشت: این یک مبارزه برای من بوده است. من در اینجا صدایی در بالاترین سطوح دارم، بنابراین به نظر می‌رسد که باید بتوانم همه چیز را جابه‌جا کنم، اما ظاهراً به‌اندازه کافی متقاعدکننده نیستم.
آقای کارمک به‌عنوان مدیر سابق فناوری Oculus، شرکت واقعیت مجازی که فیس‌بوک در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۲ میلیارد دلار خرید، یکی از تأثیرگذارترین صداها در توسعه هدست VR بود. او پس از اینکه مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی، سال گذشته تصمیم گرفت شرکت را به سمت متاورس تغییر دهد، در فیس‌بوک ماند و فیس‌بوک را به متا تغییر نام داد و حتی با وجود این‌که متا به‌ سرعت در حال حرکت به سمت منطقه‌ای بود که آقای کارمک در آن تخصص داشت، او گاهی اوقات صدای مخالفی در مورد نحوه انجام تلاش‌ها داشت. او به‌خاطر پست‌هایش که از تصمیم‌گیری و جهت‌گیری تعیین شده توسط آقای مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) انتقاد می‌کرد، شناخته شد. آقای کارمک در سال‌های اخیر به‌صورت پاره‌وقت در این شرکت کار می‌کرد.

بیشتر بخوانید  آیا سهام پلتفرم متا یک سهام با ارزش برای سال 2023 محسوب می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *