دادگاه چین: NFTها دارایی‌های مجازی هستند که توسط قانون محافظت می شوند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

دادگاه چین می‌گوید NFTها دارایی مجازی هستند که توسط قانون محافظت می‌شوند

یک دادگاه در شهر هانگژو (Hangzhou) گفته‌ است که مجموعه‌های توکن غیرقابل‌تعویض (NFT) دارایی مجازی هستند که باید تحت قوانین چین محافظت شوند.
مقاله به اشتراک گذاشته شده توسط دادگاه اینترنتی Hangzhou (یک دادگاه اینترنتی تخصصی) بیان می‌کند که، پس از این که کشور چین شروع به سرکوب ارزهای دیجیتال در سال 2021 کرد، NFTها را قانونی اعلام نمود.
این مقاله می‌گوید:NFTها «ویژگی‌های عینی حقوق مالکیت مانند ارزش، کمیاب بودن، قابلیت کنترل و قابل تجارت را دارند» و «متعلق به دارایی مجازی شبکه هستند» که «باید توسط قوانین کشورمان محافظت شود».
دادگاه گفت: «مجموعه‌های دیجیتال NFT متعلق به دسته اموال مجازی است» و معامله در پرونده حقوقی به عنوان «فروش کالاهای دیجیتال از طریق اینترنت» تلقی می‌شود.
در واقع با ممنوعیت کریپتو، چین تلاش کرده‌است NFTها را با پشتیبانی از استقرار NFTهای غیرکریپتویی که با پول فیات پرداخت می‌شوند، از ارزهای دیجیتال جدا کند.
چین تنها حوزه قضایی نیست کهNFTها را تحت قوانین مالکیت قرار می‌دهد. یک قاضی دادگاه عالی سنگاپور در یک پرونده در ماه اکتبر، از قوانین موجود مالکیت استفاده کرد کهNFTها را به دارایی‌های فیزیکی مانند: ساعت‌های لوکس یا ظروف باارزش تشبیه کرد و گفت: «NFTها به عنوان یک کالای کلکسیونی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند».
بیشتر بخوانید  آموزش کسب درآمد از متاورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *