iOS17 به پشتیبانی نرم‌افزاری از آیفون 8 و X پایان می‌دهد؟

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
به گفته افشاگری خوش‌سابقه، اپل با انتشار iOS 17 به پشتیبانی نرم‌افزاری از آیفون ۸ و آیفون X که در سال ۲۰۱۷ عرضه شدند، پایان خواهد داد.
به گزارش ایرانی متا به نقل از زومیت، به‌گفته‌ی منبعی آگاه که سابقه‌ی درخشانی در افشای جزئیات به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری اپل دارد، این شرکت با انتشار iOS 17 و iPadOS 17 به پشتیبانی از آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس، آیفون ۱۰، نسل اول آیپد پرو ۹٫۷ اینچی و ۱۲٫۹ اینچی و نسل پنجم آیپد پایان می‌دهد. دستگاه‌های یادشده در بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ روانه‌ی بازار شدند.

شایعه‌ای جدید اعلام می‌کند سیستم‌‌عامل‌های iOS 17 و iPadOS 17 با اکثر دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌ی A11 Bionic و مدل‌های قدیمی‌تر ناسازگار خواهد بود. تنها موارد استثنا، نسل ششم و هفتم آیپد با پردازنده‌ی A10 Fusion و نسل دوم آیپد پرو ۱۰٫۵ اینچی و ۱۲٫۹ اینچی با پردازنده‌ی A10X Fusion است.

آیفون و آیپدهای مجهز به پردازنده‌های A5 تا A11 در‌معرض آسیب‌پذیری امنیتی بوت‌رام هستند که اپل توانایی برطرف‌کردن آن را ندارد؛ چون آسیب‌پذیری بوت‌رام را نمی‌توان با به‌روزرسانی نرم‌افزاری رفع کرد. همین آسیب‌پذیری امکان جیل‌بریک دستگاه‌های یادشده را فراهم کرده است.

سال گذشته، اپل با انتشار iOS 16 به پشتیبانی از آیفون ۷ و گوشی‌های قدیمی‌تر پایان داد. پایان پشتیبانی از آیفون ۸ با iOS 17 اتفاقی قابل‌انتظار است؛ اما کمتر کسی تصور می‌کرد که اپل بخواهد پشتیبانی از آیفون ۱۰ را نیز به‌اتمام برساند. البته این ادعا فعلاً در حد حدس‌و‌گمان است.

ناگفته نماند سیستم‌عامل iOS 17 اپل ۱۵ خرداد در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان رونمایی می‌شود.

بیشتر بخوانید  رتبه پرفروش‌ترین گوشی بازار با نمایشگر اولد به آیفون ۱۴ رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *