سقوط ماهواره‌های نسل دوم V2 Mini استارلینک از مدار به زمین

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

به نظر می‌رسد ماهواره‌های نسل دوم مینی استارلینک که چندی قبل به مدار فرستاده شده‌ بودند، درحال سقوط به اتمسفر زمین هستند.

به گزارش ایرانی متا به نقل از دیجیاتو، اسپیس‌ایکس کمی بیشتر از یک ماه پیش 21 ماهواره استارلینک نسل دوم مینی را به مدار فرستاد، اما به‌نظر می‌رسد که این ماهواره‌ها نتوانسته‌اند خانه جدید خود را تحمل کنند؛ چرا که برخی از آن‌ها از مدار سقوط کرده و احتمالاً در اتمسفر زمین سوخته‌اند.

مک‌دوول می‌گوید سه ماهواره استارلینک V2 Mini برای استقرار در مدار عملیاتی خود ارتفاعشان را افزایش داده بودند، اما یک ماهواره از مدار خارج شده است. افراد دیگری هم حرکت ماهواره‌های اسپیس‌ایکس را دنبال می‌کنند. برای مثال اکانت غیررسمی Starlink Insider در توییتر هم می‌گوید ماهواره 30062 از مدار سقوط کرده است.

تصویری از ماهواره‌های V2 Mini استارلینک اندکی پس از پرتاب به مدار
تصویری از ماهواره‌های V2 Mini استارلینک اندکی پس از پرتاب به مدار

ماهواره‌های استارلینک با مشکلاتی روبه‌رو هستند

این اکانت اولین اکانتی بود که متوجه شد ماهواره‌های جدید استارلینک به‌جای ارتفاع‌گرفتن درحال سقوط هستند. ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس، در واکنش به این گزارش‌ها تأیید کرد که این ماهواره‌ها با مشکلاتی روبه‌رو بوده‌اند و برخی از آن‌ها از مدار خارج خواهند شد. بنابراین 30062 می‌تواند اولین ماهواره از مجموعه ماهواره‌هایی باشد که در اتمسفر سقوط می‌کنند. بااین‌حال اطلاعات دقیقی دراین‌باره در دسترس نیست.

ماهواره‌های جدید استارلینک نسخه‌های کوچک‌تری از ماهواره‌های نسل دوم این شرکت هستند که می‌خواهند ظرفیت شبکه اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس را افزایش دهند. به‌دنبال افزایش تقاضا برای اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، این شبکه با کمبود ظرفیت روبه‌رو شد.

بیشتر بخوانید  مدیرعامل آنر طراحی اپل را منسوخ خواند!

بنابراین اسپیس‌ایکس تحت فشار قرار گرفت تا هرچه سریع‌تر ماهواره‌های نسل دوم خود را به مدار برساند. اما انجام این کار نیازمند استفاده از راکت غول‌پیکر استارشیپ بوده که هنوز آزمایش‌های نهایی خود را پشت سر نگذاشته است. درنتیجه، تا زمانی که استارشیپ آماده پرواز شود، این شرکت موقتاً ماهواره‌های نسل دوم مینی را به مدار می‌رساند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *