مدل هوش مصنوعی Bard به قابلیت‌های کدنویسی مجهز می‌شود

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

مدیر ارشد محصولات گوگل از مجهز شدن Bard به قابلیت‌های کدنویسی پس از دریافت به‌روزرسانی جدید در آینده خبر داد.

به گزارش ایرانی متا به نقل از دیجیاتو، گوگل همان‌طور که وعده داده بود، چت‌بات هوش مصنوعی Bard را به مدل زبانی پیشرفته‌تری مجهز کرد که اکنون می‌تواند سؤالات و مسائل ریاضی چندمرحله‌ای را بهتر درک کند و به آن‌ها پاسخ دهد.

با هوش مصنوعی Bard گوگل، کاربران می‌توانند برای داشتن خلاقیت بیشتر یا حل مشکلات مربوط به کار خود، درخواست‌هایی را ارائه کنند. اکنون همان‌طور که «جک کراوچک»، مدیر ارشد محصولات گوگل، اشاره کرده، این شرکت به‌لطف مدل زبانی PaLM خود چند ارتقای جدید برای این چت‌بات به ارمغان آورده است. گوگل همچنان به دریافت بازخوردهای مربوط به هوش مصنوعی جدید خود ادامه می‌دهد، اما هدف اصلی آن بهبود توانایی‌های Bard در ریاضیات و منطق است.

قابلیت‌های جدید و آینده هوش مصنوعی Bard

کراوچک در توییت خود توضیح می‌دهد که با این پیشرفت‌ها، Bard می‌تواند مسائل چندمرحله‌ای و ریاضی کاربران را بهتر درک کند و به آن‌ها پاسخ دهد. او همچنین اشاره می‌کند که Bard توانایی کمک به کدنویسی را نیز به‌دست خواهد آورد، اما کاربران هنوز باید منتظر ارتقای مربوط به آن باشند.

مدیر ارشد محصولات گوگل در ادامه توضیح می‌دهد که این شرکت متعهد به بهبود کارایی کلی مدل هوش مصنوعی خود است و این ارتقای جدید تنها یک نمونه از به‌روزرسانی‌های هفتگی گوگل برای آن محسوب می‌شود.

هنگامی که گوگل در بهمن‌ماه سال گذشته برای اولین‌بار از Bard رونمایی کرد، این ابزار هوش مصنوعی از مدل زبانی LaMDA پشتیبانی می‌کرد. درحال‌حاضر این چت‌بات از مدل زبانی دیگری با نام PaLM پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید  استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت اطلس مغز انسان

گوگل دو هفته پیش چت‌بات Bard خود را به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار داد. درحال‌حاضر کاربران ایالات‌متحده و بریتانیا می‌توانند برای استفاده از آن، نام خود را در لیست انتظار قرار دهند و غول فناوری به‌مرورزمان آن را در دسترس افراد بیشتری قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *