کلاهبرداری نوین به روش اوبر / شارژ گوشی کم باشد کرایه بیشتر می‌شود! + عکس

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

سرویس تاکسی اینترنتی اوبر در صورت متوجه شدن از کم بودن شارژ باتری گوشی شما، اقدام به افزایش کرایه تاکسی می‌کند.

به گزارش ایرانی متا، اخیرا روزنامه بلژیکی Dernière Heure در حال بررسی عملکرد اوبر حین گرفتن تاکسی با شارژ موبایل کم است. گفته می‌شود در صورتی که اپلیکیشن متوجه شارژ کم باتری اسمارت فون شما شود، قیمت پایه کرایه را با افزایش چند درصدی همراه می‌کند.

این روزنامه گزارش می‌دهد دو درخواست اوبر مشابه و در یک زمان ایجاد کرده که مبدا و مقصد یکسانی داشتند، اما قیمت یکی از گوشی‌ها ۶ درصد بیشتر از دیگری بود. موبایلی که باتری‌اش ۸۴ درصد شارژ داشت برای آن مسیر قیمت ۱۶.۶۰ یورویی را نمایش داد، در حالی که کاربر دیوایسی که تنها ۱۲ درصد شارژ داشت باید ۱۷.۵۶ یورو به عنوان کرایه پرداخت می‌کرد.

این سرویس تاکسی اینترنتی در واکنش به این خبر بیان کرد کرایه سفرها بر اساس میزان شارژ باتری دستگاه محاسبه نمی‌شود و اصلا اپلیکیشن نمی‌تواند درصد شارژ موبایل کاربر را متوجه شود.

سخنگوی اوبر در مصاحبه خود با روزنامه Dernière Heure ادامه داد:

ما برای قیمت‌گذاری کرایه تاکسی‌هایش درصد شارژ باتری را مد نظر قرار نمی‌دهیم. مبلغ هر سفر بر اساس میزان تقاضا و شرایط موجود ممکن است شناور باشد تا رانندگان بیشتری نسبت به قبول درخواست مسافران اقدام کنند.

این اولین باری نیست که اوبر به دلیل سواستفاده از درصد شارژ باتری گوشی کاربر مورد بازخواست قرار می‌گیرد. در سال 2016، رییس بخش تحقیقات اکونومیک این شرکت یعنی آقای Keith Chen در مصاحبه‌اش با NPR اذعان داشت اوبر متوجه شده که کاربرانی که درصد شارژ باتری کمتری دارند حاضرند مبلغ بیشتری برای هزینه سفرشان بپردازند. چن در آن زمان افزایش قیمت کرایه را به دلیل شارژ کم باتری تکذیب کرد؛ اما سوال اصلی منتقدان این بود که اصلا چرا باید اوبر به اطلاعاتی مانند درصد شارژ باتری دسترسی داشته باشد.

بیشتر بخوانید  شاسی بلند اروپایی جدیدی که به بازار ایران می‌آید + عکس

منبع: گجت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *