اپل، غول دنیای تکنولوژی به متاورس پیوست

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

انتظارها به اتمام رسید و “اپل” که به غول دنیای تکنولوژی و فناوری شهرت دارد نیز به متاورس اضافه شد. این خبر برای علاقمندان و دوستداران اپل خبر جذاب و هیجان‌انگیزی خواهد بود. طبق گزارش‌ها این شرکت در بهار سال جدید از هدست ar/vr خود رونمایی می‌کند. این حرکت هوشمندانه و البته بسیار فرصت طلبانه است و نشان می‌دهد که اپل در حال سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در دنیای مجازی متاورس است.
انتظار می‌رود که حضور اپل در دنیای متاورس شگفتی‌های جدیدی را به دنبال داشته باشد. کارشناسان معتقدند این شرکت با سرمایه‌گذاری در متاورس و تولید هدست‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی سود هنگفتی را به دست بیاورد.
پیش از این، مارک زاکربرگ علاقه خود را به سرمایه‌گذاری و کسب فرصت در فضای متاورس را نشان داده بود. این علاقه به حدی رسید که او نام شرکت را از facebook به meta تغییر داد و میلیاردها دلار برای فضای متاورس و دستیابی به آن هزینه کرد.
اکنون که اپل نیز قصد ورود به فضای متاورس را دارد؛ رقابت در این فضا بسیار دیدنی‌تر شده است. به نظر می‌رسد اپل قصد دارد از یک هدست بسیار حرفه‌ای و فوق پیشرفته رونمایی کند. این هدست می‌تواند تا 3هزار دلار قیمت داشته باشد که در مقابل دیگر مدل‌های موجود بسیار گران‌تر است.  گزارش‌ها نشان می‌دهد که این هدست دارای باتری است و از پردازنده‌های قدرتمند استفاده می‌کند. اگر چه هنوز این شرکت از هدست‌های خود رونمایی نکرده و تمامی تعاریف و توصیف‌ها برحسب حدس و گمان است اما پیش‌بینی می‌شود که یک محصول شگفت‌انگیز در راه باشد.
متاورس در سال گذشته باعث ایجاد ترس و شک‌ شده بود تا جایی که سرمایه‌گذاران اعلام می‌کردند که تلاش‌ها در زمینه متاورس سودآور نخواهد بود. عده‌ای نیز زاکربرگ را به دلیل نزدیک شدن به فضای متاورس مورد انتقاد قرار دادند اما اکنون اوضاع کمی متفاوت‌تر است.
در حالی که ممکن است گذراندن تعطیلات مجازی در متاورس یا تعامل همه جانبه با دیگران در فضای متاورس کمی دور به نظر برسد؛ اما شرکت‌های بزرگی مثل اپل هنوز به وارد شدن در این فضا علاقه نشان می‌دهند. انتظار این است که با ورود اپل به فضای مجازی متاورس، این فضا دچار دگرگونی و تحول مثبتی شود که برای کاربران و علاقمندان مطلوب خواهد بود. لازم به یادآوری است که بعد از خبر ورود اپل به دنیای متاورس در طی چند روز، سهام سند باکس و دیسنترالند با افزایش روبه‌رو شدند. به طور کلی شروع فعالیت اپل در دنیای متاورس می‌تواند یک نیرو محرکه قوی برای متاورس باشد. این شرکت با وفاداری قوی به برندی که ایجاد کرده با ورود به متاورس می‌تواند در کمترین حالت، مبلغی حدود 30 میلیارد دلار  در سال آینده به درآمد خود اضافه کند. این درآمد برای متاورس و سرمایه‌گذاران آن نیز قطعا سودآور خواهد بود.

بیشتر بخوانید  ترفندی در آیفون که کمتر کاربری از آن باخبر است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *