سازمان ملل به دنبال یک اکوسیستم متاورسی است

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
بازوی سازمان ملل که مسئول ارتباطات و فناوری جهانی است، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) یک گروه متمرکز متخصص برای کار بر روی استانداردهای فنی بین المللی برای متاورس ایجاد کرده است.
این گروه مکانی را برای شروع پایه گذاری استانداردهای فنی ارائه می دهد که می تواند به ایجاد یک فناوری هسته ای و اکوسیستم تجاری کمک کند که نفوذ در بازار، نوآوری و کارایی هزینه را در بخشی که توسط برخی از تحلیلگران صنعت انتظار می رود تا حدود به 800 میلیارد دلار رشد کند.
دبیر کل ITU دورین بوگدان مارتین گفت که متاورژن و لایه های فناوری آن می تواند به توسعه و پیشرفت بشر کمک کند.
“کار این گروه متمرکز ITU این است که مزایای متاورس را به طور گسترده و عادلانه به اشتراک بگذارند و خطرات آن باید به خوبی درک شده و مورد توجه قرار گیرد.”
در نقشه راه استانداردسازی Metaverse ITU، دولت‌ها موظف به گسترش اتصال دیجیتال و ترویج تحول دیجیتال پایدار هستند.هدف گروه کانونی ITU ایجاد یک نقشه راه برای تنظیم استانداردهای فنی به منظور سازگار کردن خدمات و برنامه های کاربردی فراجهان، ایجاد تجربه کاربری با کیفیت بالا، تضمین امنیت و محافظت از داده های شخصی است.
سیزو اونوئه، مدیر دفتر استانداردسازی ارتباطات ITU، گفت: «توسعه استانداردها باید توسط هر کسی که بر استانداردهای حاصله تکیه کند، رهبری شود. این گروه متمرکز از کار مشترک ما برای پیش‌بینی موارد استفاده از فناوری متاورس، شناسایی الزامات فنی مرتبط، و توسعه استانداردهایی که به برآورده کردن این الزامات در مقیاس جهانی کمک می‌کند، پشتیبانی خواهد کرد.»
گروه متاورس فوکوس به مدت یک سال فعال خواهد بود و “پیش استانداردسازی” را به عنوان مبنایی برای توسعه استانداردهای جدید ITU انجام خواهد داد.
عبدالرحمن الحسن، رئیس گروه مشاوره استانداردسازی ارتباطات ITU از سازمان ملی امنیت سایبری (NCA) عربستان سعودی، گفت که ایجاد این گروه استانداردهای یک فراجهان امن و قابل تعامل را ممکن می‌سازد.»
بیشتر بخوانید  پروژه جدید متاورس شیبا اینو رونمایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *