ایلان ماسک با TruthGPT، گوگل و OpenAI را به چالش می‌کشد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

ایلان ماسک TruthGPT را یک هوش مصنوعی حقیقت‌جو خواند که در تلاش برای درک ماهیت جهان است.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: چند روز پیش مشخص شد که ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی به نام X.AI را ثبت کرده است و حالا مدیرعامل توییتر در مصاحبه‌ای گفته است که می‌خواهد یک هوش مصنوعی به نام «TruthGPT» بسازد. این هوش مصنوعی یک گزینه سوم خواهد بود که OpenAI و گوگل را به چالش می‌کشد.

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس‌نیوز، هدف از توسعه TruthGPT را ساخت یک هوش مصنوعی حقیقت‌جو دانست که تلاش می‌کند ماهیت جهان را درک کند. مدیرعامل توییتر امیدوار است که این هوش مصنوعی بیش از اینکه آسیب‌زننده باشد، کارهای خوب انجام دهد:

«فکر می‌کنم این بهترین مسیر برای رسیدن به ایمنی است، از این نظر که هوش مصنوعی که به‌دنبال درک جهان باشد، بعید است انسان‌ها را نابود کند؛ چرا که ما بخش جالبی از جهان هستیم.»

ایلان ماسک در گذشته هم به TruthGPT اشاره کرده بود

این اولین‌باری نیست که ماسک به TruthGPT اشاره می‌کند. مدیرعامل توییتر در ماه فوریه هم در توییتی گفته بود که ما به TruthGPT نیاز داریم. البته این‌بار وضعیت متفاوت از گذشته است؛ چرا که حالا ایلان ماسک شرکت هوش مصنوعی X.AI را ثبت کرده و همچنین هزاران پردازشگر گرافیکی خریده است.

همانطور که شاید بدانید، ایلان ماسک یکی از بنیان‌گذاران OpenAI، شرکت سازنده ChatGPT به حساب می‌آید، بااین‌حال مدتی می‌شود که انتقادهایش از این شرکت را افزایش داده است و حتی چند وقت پیش همراه با چند فعال دنیای فناوری نامه‌ای سرگشاده برای توقف 6 ماهه توسعه هوش مصنوعی قدرتمند منتشر کرد.

بیشتر بخوانید  هوش مصنوعی یک وکیل را راهی دادگاه کرد! + عکس

ایلان ماسک در مصاحبه‌اش به این موضوع اشاره کرده که دیر وارد این بخش از دنیای فناوری شده است، اما سعی می‌کند که گزینه سومی ایجاد کند. با توجه به این گفته، مدیرعامل توییتر می‌خواهد با OpenAI یا مایکروسافت و همچنین گوگل رقابت کند.

ماسک همچنین در این مصاحبه «لری پیج»، هم‌بنیان‌گذار گوگل را به جدی‌نگرفتن امنیت هوش مصنوعی متهم کرده است. پیج هنوز واکنشی نسبت به این ادعا نشان نداده است.

درحال‌حاضر نمی‌دانیم ایلان ماسک چقدر درباره TruthGPT جدی است و اینکه کار روی این هوش مصنوعی شروع شده یا نه، اما با توجه به محبوبیت مدل‌های هوش مصنوعی و چت‌بات‌ها، انتظار می‌رود مدیرعامل توییتر در آینده نزدیک وارد این بخش از بازار شود؛ مخصوصاً پس از ثبت X.AI.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *