Decentraland

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
دیسنترالند (Decentraland) دنیای مجازی ایجاد کرده است که توسط کاربران آن کنترل و اداره می‌شود. بازیکنان در این پلتفرم می‌توانند هر آنچه را که می‌خواهند در سرزمین مجازی خود بسازند. برخلاف سایر بازی‌ها یا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، دیسنترالند مالکیت کامل محتوای دیجیتال و همچنین آیتم‌های مجازی را به کاربران می‌دهد. به عبارت دیگر، اگر چیزی را در متاورس ایجاد یا خریداری کرده‌اید، می‌توانید آن را به کاربران دیگر بفروشید و یا آن را معامله کنید، چرا که تمام آیتم‌های درون بازی از جمله لباس‌ها و املاک مجازی، به صورت NFT در اختیار شما قرار دارند.
آواتارها نیز در پلتفرم دیسنترالند نقش مهمی دارند، آواتارها در واقع یک شخصیت قابل تنظیم هستند که به طور مجازی شما را در این پلتفرم‌ها تمثیل می‌کنند. شما می‌توانید آواتارها را با توجه به سلیقه شخصی خود طراحی کنید. اساساً داشتن یک آواتار مانند ثبت یک حساب کاربری در وب سایت‌های مختلف است که برای انجام فعالیت‌های گوناگون در دیسنترالند ضروری است. توجه داشته باشید که برای بازدید از دیسنترالند نیازی به داشتن آواتار ندارید و می‌توانید به عنوان مهمان وارد پلتفرم شوید.

نقش آواتارها در دیسنترالند

آواتارها به کاربران دیسنترالند اجازه می‌دهند تا شخصیت مورد نظر خود را ایجاد کنند که از طریق هزاران ترکیب مختلف قابل تنظیم است. طراحی و استفاده از آواتارهای شخصی سازی شده کاربران را قادر می‌سازد تا ماجراهای نامحدودی را در متاورس دیسنترالند تجربه کنند. World Explorer (محیط دیسنترالند) به کاربران اجازه می‌دهد تا متاورس را با آواتارهای خود کاوش کنند و محتوای ایجاد شده توسط کاربران دیسنترالند را مشاهده کنند.
معرفی آواتارها نه تنها به کاربران این فرصت را می‌دهد که شخصیت خود را ابراز کنند و در دیسنترالند شناخته شوند، بلکه فرصت‌های بزرگی را برای برندها و سازندگان محتوا به‌ وجود می‌آورد که با طراحی و فروش اقلام بازی و به فروش گذاشتن آن‌ها کسب درآمد کنند. دیسنترالند در واقع پلتفرمی برای بازی، ساخت محیط‌های سه‌بعدی هیجان انگیز و ایجاد راه‌ حل‌های نوآورانه برای کسب درآمد از محتوای دیجیتال است. دیسنترالند یک تجربه اجتماعی است که در آن کاربران می‌‌توانند با افراد دیگر در دنیای کاملاً مجازی تعامل داشته باشند. آواتارها نیز نمایش دیجیتالی افراد واقعی و بخش اصلی این پلتفرم هستند که این امکان را فراهم می‌کنند.

طراحی آواتارها در دیسنترالند

همانطور که گفتیم، طراحی آواتارهای شخصی به کاربران کمک می‌کند تا در پلتفرم دیسنترالند شناخته شوند و با دریافت گذرنامه شخصی، مجموعه کالاهای مجازی خود را مدیریت کنند و در صورت لزوم دارایی‌های دیجیتال و اقلام بازی خود در این پلتفرم را به فروش برسانند آن‌ها می‌توانند از این طریق کسب درآمد کنند. آواتارها در واقع به عنوان یک هویت مجازی عمل می‌کنند. یک ابزار ساده اما قدرتمند به کاربران این امکان را می‌دهد که بین صدها ویژگی مختلف،  آواتار خود را طراحی کرده و آن را شخصی سازی کنند. کاربران می‌توانند از بین ویژگی‌های صورت از ابرو گرفته تا نوع لبخند، مدل‌ موهای مختلف را امتحان کنند و لباس دلخواه خود را بپوشند. سفارشی سازی و طراحی آواتار به انتخاب نوع لباس نیز ختم نمی‌شود، کاربران دیسنترالند باید نامی را  برای آواتار خود انتخاب کنند. انتخاب نام بخش مهمی از هویت مجازی کاربران در پلتفرم مجازی دیسنترالند است؛ چرا که کاربران و بازیکنان از آن نه تنها برای معرفی خود به افراد دیگر در متاورس بلکه برای ورود به ابزارهای مختلف در اکوسیستم دیسنترالند مانند Builder و Marketplace استفاده خواهند کرد.
بیشتر بخوانید  ورود فیدلیتی به دنیای متاورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *