Beautiful Cities of the World

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
در حوزه هنر یکی از شاخه‌هایی که به کمک NFT پیشرفت بسیار زیادی داشته و هنرمندان آن رشد درآمدی بسیار بالایی داشتند، هنر عکاسی است. از زمانی که NFT مورد توجه عموم مردم و
البته سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در هنر قرار گرفت، عکاسان به کمک استفاده از تکنولوژی بلاکچین توانستند آثار هنری خودشان را به شکل NFT، بدون نیاز به واسطه‌ها یا کمک گرفتن از گالری‌های هنری یا پرداخت هزینه‌های زیاد برای نمایش آثارشان، آن‌ها را به راحتی به دست مخاطبان هدف برسانند که این امر هم موجب رضایت مخاطبان بوده و هست و هم باعث افزایش درآمد برای هنرمندان شده است.
بلاکچین (Blockchain) از دو کلمه بلاک (Block) و چین (Chain) تشکیل شده است. معنای لغوی بلاکچین، زنجیره بلاک (زنجیره بلوک) است؛ زمانی که در مورد زنجیره و بلاک در بلاکچین صحبت می‌کنیم، در واقع در مورد زنجیره‌‌ایی از اطلاعات دیجیتالی صحبت می‌کنیم و هر بلاک این اطلاعات را در خود نگهداری می‌کند.
در یک تعریف کلی، می‌توانیم بگوییم بلاکچین یک دفتر کل توزیع شده، غیرمتمرکز و اشتراکی است که به صورت زنجیره‌ای از سوابق به‌نام بلاک ساخته شده است. هر بلاک در این زنجیره، مسئول ذخیره‌سازی نوعی از اطلاعات (مانند سوابق معاملات) است.
ویژگی بلاکچین این است که کار ذخیره این داده‌ها بدون وجود یک مدیر و صاحب‌اختیار مرکزی را امکان‌پذیر می‌سازد و نمی‌توان با تخریب یک نقطه از این زنجیره، داده‌های ذخیره‌شده را تحریف یا نابود کرد.
تری رتکلیف (Terry Retklif) هنرمند برجسته‌ای است که میلیون ها اثر هنری فیزیکی به مجموعه‌دارانی از جمله قهرمانان ورزشی و افراد مشهوری مانند ادوارد هریسون نورتون (Edward Harrison Norton) و لئوناردو دی‌کاپریو (Leonardo DiCaprio) فروخته است. وی با ایجاد این کالکشن از NFTها به اسم Beautiful Cities of the World اقدام به ایجاد مجموعه‌ای شامل گزیده‌ای از 50 تصویر (برخی متحرک) از برخی از بزرگترین شهرهای جهان کرده‌ است.
مجموع فروش این کالکشن از NFTها تا این لحظه یعنی اواخر سال 2022 چیزی در حدود 500 اتریوم است.
بیشتر بخوانید  ماکسیمالیست‌ها چطور بیت‌کوین و اتریوم را خراب می‌کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *