Everydays: The First 5000 Days

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
تا اکتبر سال 2021، بیشترین فروش مایک وینکلمن (Mike Winkelmann) -هنرمند دیجیتالی معروف به «Beeple»- حدود 100 دلار بود.
در حال حاضر، یک NFT از آثار او به قیمت 69 میلیون دلار در «Christie’s» فروخته شد. طبق گفته این خانه حراج، این فروش او را در میان سه هنرمند برتر زنده قرار می‌دهد.
رکورد فروش NFT پس از ماه‌ها حراجی، با ارزشی فزاینده زده شد. در ماه اکتبر، وینکلمن اولین سری NFTهای خود را به فروش رساند که هر جفت از آن 66.6666 دلار بود. در ماه دسامبر، او مجموعه ای از آثار خود را به مبلغ 3.5 میلیون دلار فروخت. و فوریه 2022، یکی از NFTها که در ابتدا به قیمت 66.66666 دلار فروخته شده‌ بود، به قیمت 6.6 میلیون دلار مجددا فروخته شد. نهایتا NFT او به اسم «هر روز: 5000 هزار روز اول» با مبلغ 69 میلیون دلار به فروش رفت.
چند عامل توضیح می‌دهد که چرا کار «Beeple» تا این حد ارزشمند شده است. موضوع اول اینکه او یک جمع بزرگی از طرفداران را با حدود 2.5 میلیون دنبال کننده در سراسر کانال های اجتماعی خود ایجاد کرده بود. موضوع دوم اینکه او بسیار پرکار بوده است؛ به عنوان بخشی از پروژه‌ای به نام «هر روز»، وینکلمن هر روز یک اثر هنری دیجیتال جدید خلق و منتشر می‌کرد. این پروژه اکنون چهاردهمین سال خود را پشت سر می گذارد. موضوع سوم این‌که در همان برهه زمانی، NFTها بسیار مورد توجه قرار گرفتند و بسیاری به سمت سرمایه‌گذاری روی NFTها روی آوردند و توسط بسیاری افراد به عنوان راهی برای کسب درآمد تبدیل شده بود. برای کلکسیونرهایی که معتقدند این مسیر سرمایه‌گذاری درست است، قیمت بالای NFT در مقایسه با ارزش NFT‌های آن‌ها در آینده، زمانی که بقیه جهان به ارزش آن‌ پی برده‌اند، در حال حاضر مقدار ناچیزی است.
همچنین «Christie’s» یک نیروی محرکه عالی برای فروش آثار هنری وینکلمن و NFT به عنوان یک فناوری است. این خانه حراج 255 ساله تعدادی از مشهورترین نقاشی های تاریخ را فروخته است، از تنها پرتره شناخته شده شکسپیر که در زمان حیاتش خلق شده تا آخرین نقاشی کشف شده لئوناردو داوینچی.
بیشتر بخوانید  افزایش قابل توجه فروش NFTهای شبکه بیت‌کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *