مسدود شدن تلگرام در برزیل در پی عدم همکاری با دولت

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

این اولین‌باری نیست که تلگرام در کشور برزیل ممنوع می‌شود. دادگاه عالی این کشور چند سال قبل نیز سرویس این پیام‌رسان را فیلتر کرده بود.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: تلگرام یک بار دیگر از فروشگاه‌های اپلیکیشن در برزیل حذف شده است. دادگاه فدرال این کشور پس از اینکه پلتفرم این پیام‌رسان محبوب از ارائه اطلاعات برخی کاربران خود خودداری کرد، فعلاً به‌طور موقت، استفاده و دانلود تلگر‌ام در برزیل را ممنوع کرده است.

طبق گزارش بلومبرگ، قاضی «ولینگتون لوپس داسیلوا» به گوگل و اپل دستور داده تا تلگرام را از استورهای خود حذف کنند و همچنین اپراتورهای موبایل نیز دسترسی به آن را به‌دلیل عدم ارائه اطلاعات دو کاربر مربوط به یک گروه نئونازی، مسدود کنند. علاوه‌بر‌این، تلگرام باید روزانه 200 هزار دلار جریمه پرداخت کند تا زمانی که بتواند اطلاعات این گروه‌ها را که گفته می‌شود با حملات به مدارس برزیل ارتباط دارند، به مقامات ارائه کند.

اتهام ارائه‌شده و پاسخ تلگرام

قاضی داسیلوا توضیح می‌دهد که تلگرام فقط اطلاعات مربوط به مدیر کانالی به نام «جنبش ضد یهودیان برزیل» را ارائه کرده و از ارائه اطلاعات درباره اعضای آن گروه و داده‌های مربوط به کانال دیگری با نام «جبهه یهودی ستیز» خودداری کرده است. در مقابل، تلگرام ادعا کرده که این گروه‌ها اکنون حذف شده‌اند و نمی‌تواند هیچ اطلاعاتی را بازیابی کند؛ دلیلی که برای دادگاه کافی نیست!

همان‌طور که نیویورک تایمز اشاره می‌کند، در گوشی یک نوجوان متهم به دو تیراندازی در مدارس برزیل که سه کشته و 13 زخمی برجای گذاشته است، شواهدی از این گروه تلگرام پیدا شده. به گفته مقامات، علاوه بر محتوای مربوط به نازی‌ها، آموزش قتل، دستورالعمل ساخت بمب و ویدیوهای خشونت‌آمیز دیگری نیز در این گروه وجود داشته است.

بیشتر بخوانید  تاسیس شرکت رقیب OpenAI به مدیریت ایلان ماسک

البته این اولین‌باری نیست که تلگرام در کشور برزیل ممنوع می‌شود. دادگاه عالی این کشور چند سال قبل نیز سرویس این پیام‌رسان محبوب را به‌دلیل انتشار اطلاعات نادرست توسط کاربران و عدم پاسخگویی فیلتر کرده بود. بااین‌حال این ممنوعیت در عرض چند روز لغو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *