سرزمین نایک

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

همانطور که می‌دانید، فناوری بلاکچین به سرعت در حال پیشرفت است و هر روز بخش‌های جدیدی را در بر می‌گیرد. کمپانی نایک نیز اخیراً با ایجاد پروژه جدیدی به نام نایک‌لند یا سرزمین نایک، به موج فناوری بلاکچین و متاورس پیوسته است. از زمانی که کمپانی نایک، متاورس جدید خود را در Roblox اعلام کرده است، کاربران زیادی به این پلتفرم علاقه نشان داده‌اند. نایک‌لند یک پلتفرم بازی ویدئویی آنلاین است که بیش از 200 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. نایک با همکاری Roblox، یک فضای ورزشی همه جانبه رایگان با عنوان NikeLand را ایجاد کرده است. ساختمان‌ها و زمین‌های دنیای مجازی از کمپانی نایک الهام گرفته‌اند و مجهز به سناریوهای دقیقی هستند که در آن مهارت‌های جامعه Roblox در مینی‌بازی‌هایی مانند Dodgeball یا بازی بسیار معروف The Earth مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

 

Nikeland چیست؟

 

Nikeland یک دنیای مجازی است که در داخل Roblox (یک پلتفرم بازی آنلاین محبوب با بیش از 150 میلیون کاربر فعال ماهانه) ایجاد شده است.
نایک‌لند در واقع فضایی است که در آن می‌توانید فعالیت‌های مختلف را کشف کنید، لباس‌های دیجیتالی را امتحان کنید و آیتم‌های درون بازی را خریداری نمایید. همچنین مجموعه‌ای از بازی‌ها از جمله بسکتبال و فوتبال برای بازی در این پلتفرم وجود دارد. نایک‌لند مکان مناسبی برای گیمرهای علاقه‌مند به مد است تا از این طریق بتوانند جدیدترین خلاقیت‌های دیجیتال نایک را کشف کنند. کمپانی نایک با ایجاد این پلتفرم دیجیتال و  تجربه جدیدی از خرید و هدف قرار دادن مخاطبان جوان‌تر، توانسته است جایگاه ویژه‌ای در میان سایر برندها حفظ کند.

بیشتر بخوانید  متاورس سند‌باکس

 

آواتارهای دیجیتال در نایک‌لند

 

آواتارهای دیجیتال یکی از موضوعات کلیدی در متاورس و پلتفرم‌های مرتبط با آن است. همانطور که زمان بیشتری را به صورت آنلاین سپری می‌کنیم، آواتارهای ما به طور فزاینده‌ای برای ما اهمیت پیدا می‌کنند. در واقع آواتارها نحوه نمایش خودمان در دنیای دیجیتال و نحوه تعامل ما با دیگران هستند. سرزمین نایک یا نایک‌لند یک مثال عالی از نحوه استفاده برندها از متاورس برای ایجاد روشی جدید و نوآورانه برای تعامل با مشتریان است. هنگامی که وارد پلتفرم نایک‌لند می‌شوید، یک آواتار ایجاد می‌کنید، سپس این آواتار می‌تواند لباس‌های جدید را امتحان کند، آن‌ها را بخرد و با پوشیدن آن‌ها گیم‌های موجود در پلتفرم را بازی کند.

نمایشگاه دیجیتال در نایک‌لند

با کاوش در سرزمین نایک، بازیکنان با فعالیت‌های مختلفی مانند زمین بسکتبال، پیست‌های مسابقات و سایر ‌بازی‌های  ورزشی مواجه می‌شوند. با این حال، تمرکز اصلی پلتفرم نایک‌لند بر روی مد و فشن است.
این پلتفرم متاورسی دارای یک نمایشگاه دیجیتال است که به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد آخرین روند مد نایک را کشف کنند. در این نمایشگاه‌های مجازی، شما می‌توانید لباس‌ها را امتحان کنید و سپس آن‌ها را خریداری کنید.
نایک‌لند یک پلتفرم ایده آل برای برند نایک است تا جدیدترین طرح‌های خود را به نمایش بگذارد و مردم را به لباس‌هایش علاقه‌مند کند. نایک‌لند همچنین یک راه عالی برای علاقه‌مند کردن مردم به متاورس و جهان سه‌بعدی است. نایک‌لند با ارائه یک تجربه سرگرم‌کننده و جذاب، کمک می‌کند تا متاورس به پیشنهادی جذاب‌تر برای افراد و سرمایه‌گذاران تبدیل شود.

نحوه عملکرد Nikeland

همانطور که گفتیم، نایک‌لند یک دنیای مجازی است که در آن می‌توانیم از طریق آواتار و محصولات خود وارد شویم. ما می توانیم در رویدادهای ورزشی رایگان شرکت کنیم و از طریق رایانه یا تلفن همراه خود ورزش کنیم. هدف کمپانی نایک از ایجاد نایک‌لند، توسعه یک فضای سه‌بعدی همه جانبه است که به کاربران کمک می‌کند ورزش و بازی را به سبک زندگی تبدیل کنند. بازیکنان شرکت کننده در این دنیای مجازی می‌توانند در مسابقات ورزشی شرکت کرده و با سایر بازیکنان در رشته‌های مختلف ورزشی مانند شنا به رقابت بپردازند.
کاربران این پلتفرم می‌توانند لباس‌های نایک را در یک “نمایشگاه دیجیتال” جستجو کرده و خریداری کنند. در این فضا افراد می‌توانند هر نوع لباسی را از طرح‌های ساده گرفته تا طرح‌های خاص مانند چکمه‌های انحصاری، کفش‌های کتانی و… خریداری کنند. با ارائه محصولات محافظت از آن‌ها نیز ضروری است، بنابراین این شرکت برای حفاظت از علائم تجاری در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، ادعا دارد که این لباس‌ها “کالاهای مجازی قابل دانلود” هستند.

بیشتر بخوانید  آواتار‌های دیسنترالند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *