واتس‌اپ به قابلیت تبدیل ویس به متن مجهز شد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

قابلیت تبدیل ویس به متن در واتساپ که Voice Message Transcription نام دارد، فعلا در اختیار کاربران آیفون‌ قرار گرفته است.

به گزارش ایرانی متا، گجت‌نیوز نوشت: معمولاً هر وقت واتساپ قابلیت جدیدی را عرضه می‌کند، فقط روی یکی از نسخه‌های اندروید یا آی او اس متمرکز نمی‌شود، بلکه آن را برای هر دو پلتفرم عرضه می‌کند. همانطور که می‌بینید، بسیاری از امکانات دو نسخه اندرویدی و آی او اسی این پیام‌رسان شبیه به یکدیگر هستند. اما حالا این شرکت از قابلیت جدیدی رونمایی کرده که منحصر به کاربران آیفون‌ها است و قرار نیست به این زودی‌ها به اندروید بیاید!

این کمپانی آپدیت جدیدی را به‌صورت آزمایشی با شماره نسخه ۲.۲۳.۹.۷۰ برای کاربران برنامه TestFlight Beta Progra منتشر کرده است. آپدیتی که قابلیت تبدیل ویس به متن با نام کامل Voice Message Transcription را در اختیار آزمایش‌کنندگان اپلیکیشن واتساپ قرار می‌دهد.

این رونویس پیام‌های صوتی می‌تواند پیام‌های صوتی را به پیام‌های متنی تبدیل کند؛ بنابراین گیرنده پیام می‌تواند به‌جای گوش دادن به پیام، آن را روی صفحه نمایش گوشی خودش بخواند. این قابلیت مناسبی برای کاربرانی است که در موقعیت پخش یک فایل صوتی نیستند. به‌لطف قابلیت تبدیل ویس به متن، ارتباط‌گیری از طریق واتساپ منعطف‌تر و بهتر از گذشته خواهد شد.

این ویژگی در حال حاضر در اختیار کاربرانی قرار گرفته که از طریق اپلیکیشن TestFlight اپل، آن را روی گوشی آیفون خود نصب کرده باشند. البته در حال حاضر برای تمام کاربران نسخه آزمایشی مهیا نشده است، ولی به‌زودی تعداد کاربران بیشتری می‌توانند آن را آزمایش کنند.

قابلیت تبدیل ویس به متن واتساپ چگونه کار می‌کند؟

وقتی کاربر این گزینه را فعال کند، حبابی در زیر پیام‌های صوتی آن ظاهر خواهد شد. که با لمس آن می‌تواند از سیستم بخواهد پیام صوتی را برایش به‌صورت متنی روی صفحه بنویسد. کاربرانی که اپلیکیشن را آپدیت کرده باشند، به‌صورت پیش‌فرض می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. اما اگر نمی‌خواهید از آن استفاده کنید، می‌توانید وارد اپلیکیشن واتساپ شده، به بخش Settings > Chats > Voice Message Transcript رفته و این گزینه را غیرفعال کنید.

بیشتر بخوانید  گوگل‌پلی به آیفون می‌آید! + فیلم

واتساپ می‌گوید که این قابلیت به‌صورت پایان به پایان رمزگذاری شده است. این یعنی اطلاعات و پیام‌های صوتی در هیچ‌جایی به جز گوشی خود کاربر ذخیره نخواهد شد. همچنین به‌زودی بسته‌های زبانی مختلفی برای این قابلیت منتشر می‌شود تا مطمئن شوید زبان شما هم پشتیبانی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *