«جفری هینتون» هوش مصنوعی را از تغییرات آب و هوایی نگران‌کننده‌تر خواند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

پدرخوانده هوش مصنوعی نگران است که روزی فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی بتوانند هوشمندتر از انسان‌ها باشند و کنترل سیاره ما را برعهده بگیرند.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: «جفری هینتون» که به عنوان پدرخوانده هوش مصنوعی شناخته می‌شود در مصاحبه اخیرش از دغدغه‌های خود در مورد فناوری هوش مصنوعی می‌گوید. وی در مصاحبه اخیر خود با رویترز به این موضوع اشاره کرده است که تهدید هوش مصنوعی برای بشر از تغییرات آب‌ و هوایی نیز نگران‌کننده‌تر است.

جفری هینتون از پیشگامان حوره فناوری است که بعد از یک دهه فعالیت در گوگل، هفته گذشته کار خود را ترک کرد و اکنون در مورد خطرات و تهدید‌های هوش مصنوعی می‌گوید. وی سابقه فعالیت درخشانی در حوزه هوش مصنوعی دارد و در سال ۲۰۱۸ نیز برنده جایزه تورینگ شده است. اما اکنون نسبت به هوش مصنوعی نگاهی نگران کننده دارد.

پدرخوانده هوش مصنوعی از دغدغه‌های خود در مورد این فناوری می‌گوید

جفری هینتون به عنوان یکی از پیشگامان فناوری، به صورت شفاف در مورد نگرانی‌های خود در مورد هوش مصنوعی صحبت می‌کند. او نگران است که فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی روزی بتوانند هوشمندتر از انسان‌ها باشند و کنترل سیاره ما را برعهده بگیرند.

وی در زمینه شبکه‌های عصبی فعالیت‌هایی را انجام داده است ولی حالا در مورد فناوری هوش مصنوعی نگاه دیگری دارد و آن را تهدیدی بالقوه می‌داند و آن را با تغییرات آب و هوایی مقایسه کرده است. وی می‌گوید با وجودی که تغییرات آب و هوایی اهمیت زیادی دارد ولی اکنون موضوع تهدیدآمیز دیگری نیز سیاره ما را تهدید می‌کند و باید به آن توجه کنیم.

بیشتر بخوانید  API جدید توییتر با قیمت 5000 دلار در ماه رونمایی شد

هینتون معتقد است که می‌توان جلوی تغییرات آب وهوایی را گرفت و آن را متوقف کرد ولی اگر روزی هوش مصنوعی به رشد تهدیدآمیز خود ادامه دهد، نمی‌توانیم کار خاصی انجام بدهیم و این وضعیت از نظر او نگران کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *