اعتراف یک مرد بریتانیایی به هک حساب‌های توییتر افراد مشهور و سرقت 794 هزار دلار رمزارز

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

اوکانر که در اینترنت با نام PlugwalkJoe شناخته می‌شود، به اتهاماتی ازجمله نفوذ رایانه‌ای، اخاذی، تعقیب، کلاهبرداری و پول‌شویی اعتراف کرده است.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: یک مرد بریتانیایی به نقش خود در طرح‌هایی برای هک‌کردن حساب توییتر افراد مشهور مانند «جو بایدن»، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده و «ایلان ماسک»، مدیرعامل این شبکه اجتماعی و همچنین سرقت 794 هزار دلار رمزارز اعتراف کرده است.

براساس گزارش گاردین، «جوزف جیمز اوکانر» 23 ساله، پس از استرداد از اسپانیا، اکنون در دادگاه نیویورک به جرم خود اعتراف کرده است. او تقریباً دو سال پیش در اسپانیا به‌دلیل هک بیش از 130 حساب توییتر ازجمله اکانت‌های اپل، اوبر، بیل گیتس، جو بایدن، باراک اوباما و ایلان ماسک که اکنون مالک این شبکه اجتماعی است، دستگیر شد.

سرقت بیت‌کوین از کاربران توییتر

او همراه با سایر اعضای این گروه، پس از هک این حساب‌ها، از دنبال‌کنندگان آن‌ها خواسته بود برای آن‌ها بیت‌کوین بفرستند تا پولشان را دو‌برابر کنند. ادعا شده است که این گروه با همین روش 794 هزار دلار رمزارز از یک شرکت حوزه ارز دیجیتال مستقر در نیویورک سرقت کرده است.

«کنت آ پولیت جونیور»، دستیار دادستان کل در بخش جنایی وزارت دادگستری ایالات‌متحده گفت:

«فعالیت‌های مجرمانه اوکانر آشکار و مخرب بوده و بر زندگی چندین نفر تأثیر گذاشته است. او قربانیان خود را مورد آزار و اذیت، تهدید و اخاذی قرار می‌داد و باعث آسیب روحی قابل‌توجهی به آن‌ها می‌شد.»

اوکانر که در اینترنت با نام PlugwalkJoe شناخته می‌شود، به اتهاماتی ازجمله نفوذ رایانه‌ای، اخاذی، تعقیب، کلاهبرداری و پول‌شویی اعتراف کرده است. این اتهامات می‌تواند حداکثر 20 سال زندان را برای او به‌همراه داشته باشد. طبق بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری، اوکانر قرار است در تاریخ 23 ژوئن (2 تیرماه) محکوم شود.

بیشتر بخوانید  چیت‌کت (chitcat) چیست؟

در سال 2021 نیز یک نوجوان اهل فلوریدا، به نام «گراهام ایوان کلارک» که مغز متفکر یک گروه هکر بود، براساس توافقنامه‌ای به حضور در کانون اصلاح و تربیت محکوم شده بود. کلارک که تنها 17 سال داشت، طبق قانون مجرمین جوان فلوریدا، به اشد مجازات محکوم شد. او و همکارانش در تابستان سال 2020 توانسته بودند حساب کاربری چهره‌های شناخته‌شده توییتر را هک کنند و از طریق آن‌ها از کاربران بیت‌کوین بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *