احتمال سقوط ارزش بیت‌کوین به 19 هزار دلار

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

به گفته یک تحلیلگر رمزارز، احتمال رسیدن قیمت بیت‌کوین (BTC) به ۱۹ هزار دلار در آینده ای نزدیک وجود دارد.

به گزارش ایرانی متا، کالاخبر به نقل از کریپتو نوشت: با شکستن آستانه ۲۵ هزار دلاری برای اولین بار در ۱۶ فوریه، خوشحالی جامعه کریپتو فوران و قیمت بیت‌کوین (BTC) بازار را شوکه کرد. با این حال، بیت‌کوین از آن زمان تاکنون به میزان ۲۱ هزار دلار رسیده و ارزش آن کاهش یافته است. تعدادی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بیت‌کوین ممکن است در نتیجه رکود مداوم بازار حتی بیشتر از این افول و به سطوح ۱۹.۵ هزار دلار سقوط کند.

در سوم مارس، قیمت بیت‌کوین کاهش شدیدی را تجربه کرد و در مدت تنها یک ساعت از ۲۳هزار و ۴۳۵ دلار به ۲۲هزار و ۲۵۹ دلار سقوط کرد. این امر پس از آن رخ داد که قیمت سهام بانک سیلورگیت – یکی از شرکای بانکی مورد علاقه کریپتوها – به دلیل نگرانی‌های پیرامون بانک در ۱۲ ماه، ۶۰ درصد سقوط کرد.

با قطع رابطه شرکت‌های ارز دیجیتال با بانک، بازار شاهد افت شدیدی بود و در حال حاضر تحت فشار ناشی از عدم اطمینان فزاینده پیامدهای بیشتر است. به گفته تحلیلگر رمزارز، مایکل ون د پوپ، اگر بیت‌کوین نتواند موقعیت خود را در محدوده ۲۲.۳ هزار دلار حفظ کند، قیمت بیت‌کوین ممکن است افت شدیدی را تجربه کند و به ۱۹.۵ هزار دلار برسد.

مایکل با بیان اینکه رسیدن بیت‌کوین به مرز ۱۹هزار و ۵۰۰ دلار ممکن است منجر به حمام خون کامل در بازار ارزهای دیجیتال شود، به پیش‌بینی خود افزود که آلت کوین‌ها تقریبا ۱۵ تا ۲۵ درصد افت را تجربه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید  پیش‌بینی‌های فناوری در سال 2023

علاوه بر این، باید توجه داشت که شاخص‌های تحلیل تکنیکال بیت‌کوین (TA) در ردیاب بازار رمزنگاری کوین گپ نیز فروش را به صورت خلاصه شده با میانگین‌های متحرک پیشنهاد می‌کند که «فروش» را با قیمت ۱۲ و «خرید» را با پنج نشان می‌دهد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۳ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۲.۱۴ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۴ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰.۵۱ میلیارد دلار است که ۲۱.۵۲ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۵۵ میلیارد دلار است که ۱۱.۶۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۷.۲۳ میلیارد دلار است که ۸۹.۲۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۳۲ به وقت شرقی)

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۲هزار و ۴۶۸.۰۹دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۱۷ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۵۷۱.۶۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۸۲ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۹۱.۳۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۸۲ درصد کاهش

بیشتر بخوانید  آشنایی با ارزان‌ترین ارز دیجیتال / کدام ارز برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *