اتحادیه اروپا فیس‌بوک را نقره‌داغ کرد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
اتحادیه‌ی اروپا ضمن تایید جریمه‌ی ۱٫۳ میلیارد دلاری برای متا، از مهلت پنج ماهه به این شرکت برای سازگاری با قوانین خبر داد.
به گزارش ایرانی متا، زومیت نوشت: اتحادیه‌ی اروپا با تأیید شایعات چند روز اخیر اعلام کرد که جریمه‌ای ۱٫۲ میلیارد یورویی را (۱٫۳ میلیارد دلار) برای متا (شرکت مادر فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ) در نظر گرفته است.

جریمه‌ی سنگین متا رکورد جدیدی در اروپا به‌حساب می‌آید. این جریمه نتیجه‌ی مدیریت اشتباه داده‌ی کاربران توسط متا است. متا پنج ماه فرصت دارد که جلوی انتقال اطلاعات کاربران اروپایی را به سرورهای آمریکا بگیرد.

اتحادیه‌ی اروپا در سال ۲۰۲۱ جریمه‌ی ۷۴۶ میلیون یورویی برای آمازون در نظر گرفت که تا قبل از رسانه‌ای‌شدن جریمه‌ی متا، سنگین‌ترین جریمه‌ی حریم خصوصی محسوب می‌شد.

متا در بیانیه‌ای که برای رویترز ارسال کرده است می‌گوید درخواست تجدیدنظر ثبت می‌کند. متا معتقد است اتحادیه‌ی اروپا «جریمه‌ای غیرموجه و غیرضروری» در نظر گرفته و به‌همین‌دلیل ازطریق دادگاه به‌دنبال توقف حکم است.

بحث بر سر محل ذخیره‌سازی داده‌ی کاربران فیسبوک، یک دهه پیش آغاز شد؛ زمانی که فردی اتریشی پرونده‌ای علیه این شبکه‌ی اجتماعی در دادگاه باز کرد. در آن زمان ادعا شد که آمریکا ممکن است داده‌ی خصوصی کاربران اروپایی را ببیند.

متا ماه گذشته گفت که انتظار دارد با سیستمی جدید، ارسال ایمن داده‌ی کاربران اروپا به ایالات متحده را تضمین کند. این شرکت پیش‌تر هشدار داده بود که جلوگیری از انتقال داده‌ها باعث توقف خدمت‌دهی فیسبوک در اروپا می‌شود.

بیشتر بخوانید  سواستفاده هکرها از تیک آبی جی‌میل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *