کاهش چشمگیر قیمت این خودروها در بازار! + عکس

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

سقوط چشمگیری در قیمت برخی خودروها دیده می‌شود تا جایی که کاهش قیمت برخی از ماشین ها به چند صد میلیون و حتی یک میلیارد رسیده است.

به گزارش ایرانی متا، طی روزهای اخیر کشمکش‌هایی سر قیمت خودروهای مونتاژی بوده که می‌توان گفت هنوز تا به اینجا نتیجه قاطعشان مشخص نشده است. ابتدا شورای رقابت لیست قیمت ۱۷ خودرو مونتاژی را منتشر کرد که در آن حتی کاهش ۸۰۰ میلیون تومانی قیمت نسبت به قیمت کارخانه‌ای به‌چشم می‌خورد. بعد از انتشار این لیست، خودروسازان خصوصی مخالفت خود با این قیمت‌ها را ابراز کردند و حتی جلسه‌ای بین خودروسازان و شورای رقابت برگزار شد؛ ولی خروجی این جلسه هم کماکان همان عدم تغییر قیمت‌های مشخص‌شده بود. حالا به‌نظر می‌رسد خودروهای مونتاژی با سقوط قیمت خود در بازار مواجه شده‌اند.

سقوط قابل ملاحظه قیمت خودروهای مونتاژی طی چند وقت اخیر

در پی حواشی اخیر مربوط به عدم تغییر قیمت مصوب شورای رقابت برای خودروهای مونتاژی، قیمت این محصولات روندی کاهشی به‌خود گرفته است. حتی سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان به‌تازگی در گفتگویی به موضوع کاهش چشمگیر قیمت مونتاژی‌ها پرداخت. به‌گفته او، بیشتر خودروهای داخلی و مونتاژی با کاهش قیمت روبه‌رو شده‌اند و صرفاً قیمت موارد محدودی همچنان ثابت باقی مانده است.

موتمنی به سقوط قیمت تیگو ۸ مدل ۱۴۰۱ از ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اشاره کرد. حتی مدل ۱۴۰۲ این کراس اوور بالارده مدیران خودرو با قیمت تقریباً ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود. جک S5، شاسی بلند پرتقاضای دیگر بازار، حالا ۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان قیمت دارد، در حالی که کمی قبل در بازار با قیمت ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به‌فروش می‌رسید.

بیشتر بخوانید  مشخصات فنی، امکانات و قیمت جدیدترین شاسی بلند بازار ایران + عکس

دیگنیتی و فیدلیتی بهمن هم افت قیمت را تجربه کرده‌اند. قیمت دیگنیتی به ۲ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است، اما پیش‌تر قیمت آن به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسید. فیدلیتی نسخه ۵ سرنشین که قبل از این ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان قیمت داشت، حالا با قیمت ۱ میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان در دسترس قرار دارد. نسخه ۷ سرنشین این کراس اوور چینی هم در حال حاضر دارای قیمت ۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومانی با افت ۳۵۰ میلیون تومانی نسبت به قبل است.

طبق اشاره موتمنی، گذشته از سقوط قیمت خودروهای مونتاژی، برخی از خودروهای تولید داخل نظیر دنا اتوماتیک و دنده دستی، شاهین و تارا کاهش قیمت به‌خود دیده‌اند. قیمت دنا اتوماتیک و دنده دستی به‌ترتیب از ۹۵۰ میلیون و ۷۳۰ میلیون تومان به ۹۱۰ میلیون و ۷۱۵ میلیون نزول پیدا کرده است. قیمت شاهین از ۶۴۰ میلیون به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده و افت قیمت تارا از ۹۲۰ میلیون به ۹۰۵ میلیون تومان طی چند وقت اخیر مشاهده شده است.

منبع: گجت‌نیوز

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *