افزایش قابل توجه فروش NFTهای شبکه بیت‌کوین

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

فروش NFT در شبکه بیت کوین با ۹۵.۵۰٪‌ افزایش به ۸.۲۹ میلیون دلار رسید.

به گزارش ایرانی متا، میهن بلاکچین نوشت: این هفته بازار شاهد افزایش قابل توجه فروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) با استاندارد BRC-20 بر روی شبکه بیت کوین بود ‌و مجموعه جدید OXBT بخش عمده آن را به خود اختصاص می‌داد. این در حالی است که آمار فروش NFT روی شبکه اتریوم به شدت در حال کاهش است.

به گزارش فورکست نیوز، در بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT)، شاخص ان‌اف‌تی Forkast500 در ۲۴ ساعت اخیر با ۰.۵۷٪ افزایش به ۳۳۷۳.۳۹ واحد رسید، اما همچنان ۰.۸۲٪ در هفت روز گذشته کاهش یافته است.

نمودار شاخص‌های NFT. منبع: Cryptoslam
نمودار شاخص‌های NFT. منبع: Cryptoslam

فروش NFT ها روی بلاکچین اتریوم نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۸.۰۷٪‌ کاهش یافت و به ۱۳.۱۰ میلیون دلار رسید. در مقابل، فروش NFT در شبکه بیت کوین با ۹۵.۵۰٪‌ افزایش به ۸.۲۹ میلیون دلار رسید.

OXBT، مجموعه ان اف تی استاندارد BRC-۲۰ بیت کوین که پنج‌شنبه گذشته راه‌اندازی شد، در ۲۴ ساعت از ۳ میلیون دلار فروش فراتر رفت و بیش از ۳۵٪‌ از کل فروش‌های NFT در بلاکچین بیت کوین را به خود اختصاص داد. این مجموعه در ۴ روز بیش از ۳۴,۰۰۰ کاربر را جذب خود کرده است.

یوهان کالپو (Yohann Calpu) ، مدیر بازاریابی شرکت فورکست لبز (Forkast Labs)، گفت داده‌ها نشان‌دهنده رشد سریع بیت‌کوین در فضای NFT است.

کالپو گفت:

من هرگز اکوسیستمی ندیده‌ام که به این سرعت رشد کند، به‌جز NFTها در سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۱، و می‌توانم بگویم که این بار حتی رشد سریع‌تری را شاهد هستیم.»

او اضافه کرد که شبکه‌های اتریوم و بیت‌کوین برای برتری درحوزه NFT رقابت می‌کنند. ضمن اینکه بلاکچین بیت‌کوین برای پروژه‌های NFT که تغییرناپذیری و کمیابی را قابلیت و نه نقطه ضعف می‌دانند، مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید  ارتباط هنرمندان و آینده موسیقی در متاورس

پیتر شیف، اقتصاددان ارشد یورو پاسیفیک کپیتال (Euro Pacific Capital) و منتقد سرشناس بیت کوین، روز شنبه گفت که در یک پروژه هنری برای راه‌اندازی ۵۰ اینسکریپشن اوردینالز بر روی بلاک چین بیت کوین همکاری داشته است.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس روز یکشنبه در توییتی نوشت:

دیدن تغییر در پیتر شیف من را خوشحال می‌کند.

بر اساس داده‌ها، مجموعه کفش‌های ورزشی NFT که چهارشنبه گذشته توسط Giant Nike راه‌اندازی شد، طی پنج روز بیش از ۷۵٬۰۰۰ دلار فروش داشته و به حدود ۱.۴۸ میلیون دلار فروش کلی رسیده است. طبق داده‌های PolygonScan، قیمت هر یک از این کفش‌های ورزشی NFT اکنون به ۱۹.۸۲ دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *