قیمت بیت‌کوین به بالای 27 هزار دلار رسید

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

در حال حاضر نزدیک‌ترین مقاومت بیت کوین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی) آن است که در نزدیکی ۲۷,۲۴۰ دلار ایستاده است.

به گزارش ایرانی متا به نقل از میهن بلاکچین، قیمت بیت کوین پس از برگشت خوردن از مقاومت ۲۸,۵۰۰ دلار و سقوط تا حوالی ۲۶,۵۰۰ دلار، دیروز تحت تاثیر داده‌های بازار کار آمریکا ایالات متحده و همگام با بازار سهام آمریکا با حدود ۲٪ رشد خود را به بالای ۲۷,۱۰۰ دلار رساند. این موضوع باعث شد تا برخی از آلت کوین‌ها از جمله اتریوم، لیدو و ترون رشدهای خوبی را تجربه کنند. از دست دادن حمایت ۲۶,۵۰۰ دلار می‌توانست خرس‌ها را وارد بازار کند.

به گزارش کوین دسک، دیروز آمار بیکاری ماه می ایالات متحده فراتر از انتظارات و برابر ۳.۷٪ اعلام شد. انتظار می‌رفت که این آمار برابر ۳.۵٪ اعلام شود. این بالاترین میزان این آمار از ماه اکتبر ۲۰۲۲ است. همچنین آمار تغییرات اشتغال بخش‌های غیرکشاورزی آمریکا نیز بیش از انتظارات ۱۹۳ هزار نفری، برابر ۳۳۹ هزار نفر اعلام شد.

اهمیت این آمار بدین صورت است که زمانی که نرخ بیکاری در آمریکا بالا می‌رود، می‌توان انتظار کاهش میانگین دستمزدها را داشت که می‌تواند از افزایش تورم جلوگیری کند و فدرال رزرو را مجاب کند تا در دوره بعدی افزایش نرخ بهره را متوقف کند.

پس از انتشار این آمار بازارهای سهام آمریکا رشد کردند. شاخص S&P500 با حدود ۱.۵٪ تا سطح ۴۲۸۴ دلار هفته خود را به انتها رساند. قیمت بیت کوین نیز همگام با این اتفاقات دیروز توانست خود را خطر از دست دادن حمایت ۲۶,۵۰۰ دلار نجات دهد و اکنون به بیش از ۲۷,۱۰۰ دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید  امکان رشد 50 درصدی قیمت اتریوم وجود دارد

اگر سری به نمودار روزانه BTC بزنیم خواهیم دید که این رمزارز اکنون در یک کانال نزولی در حال حرکت است. در حال حاضر نزدیک‌ترین مقاومت بیت کوین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی) آن است که در نزدیکی ۲۷,۲۴۰ دلار ایستاده است. همچنین میانگین متجرک ۵۰ روزه بیت کوین (خط قرمز) در حوالی ۲۷,۹۶۰ دلار، سد دیگری در مقابل حرکت صعودی بیت کوین است.

در صورتی می‌توان گفت که قیمت برای حرکت به سمت ۳۱,۰۰۰ دلار آماده می‌شود که یک کندل روزانه قیمت بیت کوین بالای ضلع بالایی کانال نزولی بسته شود.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین منبع: تریدینگ ویو

رشد دیروز قیمت بیت کوین باعث شد تا برخی آلت کوین‌ها نیز رشدهایی را تجربه کنند.

وضعیت کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰
وضعیت کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰

در حال حاضر قیمت اتریوم مجددا به بالای ۱۹۰۰ دلار بازگشته است. اما بیشترین رشد در میان آلت کوین‌های مطرح به TRXبرمی‌گردد که با حدود ۱۰٪ افزایش به ۰.۰۸۴ دلار رسیده است. قیمت LDO نیز در ادامه روند افزایشی خود با ۶٪ افزایش به ۲.۲۸ دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *