متاورس که به عنوان مجموعه ای از فضاهای دیجیتال مجازی معرفی می شود، توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است و شرکت‌ های بزرگ فناوری در حال سرمایه گذاری در آن هستند، که این امر موجب مطرح شدن سرمایه گذاری متاورس در سال های اخیر شده است. مشاوره متاورس به کاربران  کمک می ‌کند تا استراتژی‌ ها و تجربیاتی را توسعه دهند که  آن‌ ها را در سرمایه گذاری در متاورس یاری دهد. متاورس  فضای مجازی بزرگی را به تصویر می‌ کشد که در آن افراد می ‌توانند با هم تعامل داشته باشند و به تجارت و سرمایه گذاری بپردازند. مشاوره متاورس به  کاربران کمک می کند تا نه تنها یک استراتژی متاورس جدید ایجاد کنند، بلکه محصولات، برنامه ها و تجربیات واقعی را نیز بسازند.
مشاوران متاورس یک نقشه راه عالی ایجاد می کنند که توانایی ها، استعداد و ابتکارات لازم برای دستیابی به چشم انداز کاربران را مشخص می کند. جستجوی هدف سرمایه ‌گذاری، چه برای کسب تجربه و قابلیت‌ های جدید باشد و چه صرفا برای اهداف سرمایه‌ گذاری،  در متاورس رو به افزایش شدید است. مشاوران متاورس اهداف را شناسایی و ارزیابی کرده، موضوعات سرمایه ‌گذاری را تجزیه و تحلیل می کنند و بررسی های لازم برای سرمایه گذاری کاربران در زمینه های مختلف متاورس را انجام می دهند.

تجربه متاورس چگونه است؟

متاورس به هر دو پلتفرم های دیجیتال یکپارچه فعلی و آینده اشاره دارد که بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متمرکز شده است. متاورس به طور گسترده ای به عنوان مرز بعدی اینترنت شناخته می شود و به عنوان یک فرصت تجاری و مالی قابل توجه، برای صنعت فناوری و سایر بخش ها دیده می شود. در چشم انداز اصلی متاورس که توسط رسانه های اجتماعی و شرکت های فناوری بیان شده است، دستگاه هایی مانند هدست واقعیت مجازی، عینک دیجیتال، گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های مشابه به کاربران امکان دسترسی به محیط های سه بعدی مجازی یا واقعیت افزوده را می دهند که در آن می توانند کار کنند، با دوستان خود معاشرت داشته باشند و به کسب درآمد و سرمایه گذاری بپردازند. متاورس فقط یک نوع تجربه برای فعالیت های دنیای واقعی در فضای دیجیتال نیست، بلکه مجموعه ‌ای از تجربیات دیجیتالی همه جانبه است که در آینده نزدیک در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت. این تجارب می تواند به معنای شرکت در یک بازی چندنفره واقعیت مجازی عظیم باشد که از طریق هدست های VR قابل دسترسی است.

ابزار های ضروری برای ورود به متاورس

ورود به متاورس با ترکیبی از دستگاه‌ های سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری انجام می شود که ورود به چنین دنیای مجازی را امکان ‌پذیر می ‌کند و تجربه‌ های منحصر به فرد و جذابی را به کاربران ارائه می ‌دهد. این تعامل بین کاربر و یک ابزار دیجیتال است که رابط کاربری را فراهم کرده  و تجربه کاربری را ممکن می کند. در واقع تجربه ورود به متاورس مجموعه ای از احساسات و خاطراتی است که کاربر در طول تعامل با دنیای مجازی تجربه می کند. متاورس مانند هر فضای دیگری،  به ابزار هایی  نیاز دارد، یعنی تمام وسایل ضروری که به کاربران اجازه ورود به دنیای مجازی را می دهند. در میان دستگاه‌ ها و ابزار هایی که برای ورود به متاورس استفاده می‌ شوند، هدست‌های VR مطمئناً مهم ‌ترین آن ها هستند. هدست ها دارای دو نمایشگر کوچک هستند و به طور کلی می توانند دو نوع باشند:
نوع اول باید به رایانه شخصی متصل شود، در حالی که سایر انواع آن ها مستقل هستند. چنین حسگرهایی در واقع علاوه بر نظارت بر حرکات کاربر (ردیابی سر) برای نقشه برداری از موقعیت واقعی آن ها در فضای مجازی، حرکت چشم (ردیابی چشم) را نیز زیر نظر دارند که به سایر کاربران امکان درک  کاربر را نیز می دهد.
برای واقعی تر کردن فضای متاورس، می‌ توانید از دستگاه‌ های دیگری مانند دستکش و لباس ‌های مخصوص نیز استفاده کنید. این لباس ها  مجهز به فناوری لازم به  هنگام لمس اشیاء در دنیای مجازی هستند و تجربیاتی مشابه دنیای واقعی ارائه می دهند. علاوه بر دستگاه ‌هایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌ گیرند و در حالت تکامل  هستند، ابزار های جدیدی نیز برای ورود به متاورس آزمایش می ‌شوند. این ابزار های جدید راه حل های نوآورانه ای هستند که برای تسهیل دسترسی متاورس طراحی شده اند. نمونه‌ ای از این ابزار ها لنز های تماسی AR هستند، که به کاربر اجازه می‌دهند دنیای مجازی را بدون نیاز به استفاده از عینک یا گوشی بزرگ ببینند.

مشاوره خرید زمین های متاورس

فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و متاورس یکی از جدیدترین فناوری هایی است که به سمت آن حرکت می کنیم. واقعیت های مجازی پیوسته و مداوم زندگی دیجیتالی را در کنار زندگی واقعی قرار می دهند. ما به طور فزآینده ای از این فضا ها برای کار، بازی، معاشرت و یادگیری استفاده خواهیم کرد. هر کاری که بتوانیم در دنیای واقعی انجام دهیم، یک تجربه مشابه در متاورس خواهد داشت که می توانیم بدون خروج از خانه  آن را تجربه کنیم. این تجارب شامل سرمایه گذاری و کسب درآمد نیز می شود و درست مانند دنیای واقعی، یکی از محبوب ترین راه ها برای انجام این کار، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. خرید زمین در متاورس، معمولا از طریق ارز های رمزنگاری شده انجام می شود. بدیهی است که اتریوم و SAND (ارز  پلتفرم متاورس  The Sandbox) و MANA (ارز  پلتفرم Decentraland ) یک انتخاب محبوب برای خرید زمین های مجازی در متاورس محسوب می شوند.
 بنابراین دستیابی به این توکن ها معمولا اولین قدم برای سرمایه گذاری در زمین های متاورسی است. این دو پلتفرم در حال حاضر در مورد مالکیت و خرید آنلاین زمین، جزو پلتفرم های  مورد علاقه  کاربران هستند. زیرا دارای زیرساخت های تثبیت شده و مالکان مشهور و شرکت های بزرگ هستند  که به آن ها مشروعیت می دهد. معمولا فروش و مالکیت زمین های متاورس از طریق انتقال NFT ها، ثبت می شود. بنابراین دومین چیزی که به آن نیاز خواهید داشت، کیف پولی است که بتواند آن ها را ذخیره کند. همچنین علاوه بر خرید مستقیم از پلتفرم‌ ها، بازار های  فروشندگان شخص ثالث نیز وجود دارد، پلتفرم ‌هایی مانند opensea.io و nonfungible.com به‌ عنوان نمایندگان املاک غیرمتمرکز برای خرید زمین های دیجیتال در متاورس عمل می ‌کنند و به فروشندگان اجازه می‌ دهند دارایی ‌ها و قیمت‌ های خود را فهرست کنند و خریداران بتوانند با هم مذاکره کرده و به خرید بپردازند.

نحوه خرید و کسب درآمد در متاورس

اولین استراتژی برای کسب درآمد از املاک متاورس، تبلیغات است. اولین کاری که می توانید در این رابطه انجام دهید، خرید زمین یا ملکی در متاورس است. برای خرید املاک و زمین های مجازی در متاورس می توانید به وب سایت معتبر  ایرانی متا مراجعه نمایید و از مشاوران حرفه ای و متخصص در این امر کمک بگیرید.
دومین استراتژی برای کسب درآمد از متاورس، تجارت توکن های متاورس است. استفاده از این روش نیازی به خرید یا سرمایه گذاری هنگفت در زمین ها ندارد.
همچنین از دیگر روش های سرمایه گذاری و کسب درآمد در متاورس، می توان به بازی برای کسب درآمد در پلتفرم های بازی متاورس، خرید های  آنلاین، شرکت در مهمانی ها و کنسرت های متاورس و همچنین خرید و اجاره  زمین و املاک مجازی و … اشاره کرد.