Art Blocks

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
«Art Blocks» یک پلتفرم ایجاد NFT مبتنی بر اتریوم است که در آن هنرمندان می‌توانند هنرهای مولد خود را بر اساس تقاضا خلق کنند و بفروشند. هر خروجی در نوع خود بی‌نظیر است و خریداران معمولاً نمی‌دانند اثر هنری قبل از خرید دقیقاً چگونه به نظر می‌رسد.
این نوع هنر مولد از فرآیندهای الگوریتمی استفاده می‌کند که خلق آثار هنری را مستقل می‌سازد.
هنرمندان الگوریتم‌های خود را در پلتفرم «Art Blocks» آپلود می‌کنند و حداکثر تعداد نسخه‌هایی را برای چاپ تنظیم می‌کنند. در برخی موارد، کلکسیونرها می توانند سبکی را از میان گزینه های تولید هنر انتخاب کنند. این اثر هنری به محض خرید، بر روی بلاکچین انجام می‌شود و خروجی ارسال شده، یک اثر هنری به‌صورت تصادفی به‌عنوان یک ERC-721 ،NFT است که مستقیماً به کیف‌پول کلکسیونر ارسال می‌شود.
برای درک بهتر Art Blocks، دانستن اصول اولیه نحوه عملکرد NFT ها نیاز است. توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT، توکن‌هایی هستند که کاملاً منحصربه‌فرد هستند و به این دلیل ارزش دارند. از آن‌جایی که Art Blocks بر روی شبکه اتریوم (ETH) ساخته شده است، تمام قطعات Art Blocks توکن‌های غیر قابل تعویض با استاندارد ERC-721 هستند.
در واقع، یک هنرمند یک قطعه کد ایجاد می کند که در Art Blocks آپلود می شود و ترکیبات تصادفی متغیرها را ایجاد می کند. اکثر پروژه های Art Bocks با استفاده از یک چهارچوب جاوا اسکریپت ایجاد می‌شوند که از کدنویسی خلاقانه به نام p5.js پشتیبانی می کند.
سپس یک رشته هگزادسیمال تصادفی ساخته می شود.
هر عنصر در seed یک ویژگی از اثر هنری را در پارامترهایی مشخص می کند که با زیبایی شناسی اثر هنری سازگار است. به عنوان مثال، الگوریتم کروم Squiggle فقط شروع به انداختن ایموجی‌ها به صورت تصادفی نمی‌کند، مگر اینکه این همان چیزی باشد که سازنده در برنامه‌نویسی مشخص کرده است. در پایان، محصول نهایی ایجاد می شود. NFT نهایی می‌تواند هر چیزی از یک مدل سه‌بعدی، تجربه تعاملی یا فقط یک تصویر ثابت باشد.

انواع پروژه در پلتفرم Art Blocks

 

  • سرپرستی (Curated): این پروژه‌ها شامل مجموعه‌هایی می‌شوند که مورد تایید هیئت مربوط به Art Blocks هستند. آن ها بهترین دیدگاه پلتفرم را نشان می دهند. پروژه های این دسته در مجموعه های فصلی منتشر می‌شوند.
  • زمین بازی (Playground): این پروژه‌ها تحت یک فرآیند بررسی عمیق قرار نمی‌گیرند و ماهیت آن‌ها بیشتر تجربی است. فقط هنرمندانی که قبلاً پروژه‌های سرپرستی شده را روی پلتفرم منتشر کرده‌اند، می‌توانند برای پروژه‌های Playground انتخاب شوند.
  • کارخانه ای (Factory): این مجموعه عمومی برای هنرمندانی که برای مجموعه‌های سرپرستی در نظر گرفته نشده‌اند آزاد است. هنرمندان باید قبل از انتشار پروژه Factory روی پلتفرم، تمام آثار هنری Factory قبلی خود را بفروشند. هنرمندان همچنین باید دو ماه بین راه‌اندازی هر پروژه صبر کنند.
بر اساس داده‌های Cryptoslam، کل حجم فروش آن 1,161,060,106.15 دلار تا 16 ژانویه 2022 است.
بیشتر بخوانید  کریپتوپانک (CryptoPunk) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *