متاورس می تواند در عرض یک دهه، 3 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه کند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
طبق تحقیقات اخیر، دنیای مجازی متاورس می تواند در عرض یک دهه، 3 تریلیون دلار (2.8 تریلیون یورو) به تولید ناخالص داخلی جهانی کمک کند. شرکت مشاوره بین‌ المللی Analysis Group، اخیرا گزارشی در مورد متاورس منتشر کرد که نشان می دهد گسترش دنیای مجازی در اروپا، می ‌تواند به معنای کمک 1.7 درصدی برابر با 440 میلیارد دلاری (417 میلیارد یورو)، به اقتصاد این قاره در 10 سال آینده باشد.

آیا متاورس در اقتصاد جهانی تاثیر گذار است؟

 

طبق تحقیقات اخیر Analysis Group، دنیای واقعیت مجازی متاورس می تواند تا حد زیادی در اقتصاد جهانی موثر واقع شود که این امر فوق العاده است. این شرکت بین المللی، پس از تحیقات گسترده درباره متاورس، اعلام کرد اگر به همان روشی که فناوری تلفن های همراه در میان مردم پذیرفته شد، متاورس نیز تکامل یابد می تواند یک منبع غنی برای اقتصاد جهانی به شمار برود. این گزارش که توسط افراد متخصص طراحی شده است، نشان می دهد که اگر پذیرش انبوه فناوری متاورس در سال 2022 آغاز شود، تا سال 2031 به سهم 2.8 درصدی در تولید ناخالص داخلی جهانی منجر خواهد شد.
مشابه فناوری موبایل، انتظار می ‌رود که متاورس کاربرد های گسترده ‌ای برای جامعه داشته باشد. کاربرد هایی مانند تغییر بخش ‌های اقتصادی مانند آموزش، مراقبت‌ های بهداشتی، تولید، شغل، ارتباطات، سرگرمی و خرده ‌فروشی. همچنین تجزیه و تحلیل با استفاده از فناوری های موفق قبلی به عنوان یک مدل، از نظر میزان پذیرش توسط کاربران و تأثیر بر تولید ناخالص داخلی و سپس اعمال آن در متاورس انجام شد. محققان از فناوری موبایل به عنوان یک آنالوگ مناسب استفاده کردند، زیرا شباهت های زیادی با متاورس دارد، به ویژه ترکیب نوآوری های موجود برای تغییر چشم انداز های تکنولوژیکی و اقتصادی جهانی.
 با آن که این فناوری منحصر به فرد هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد، اما انتظار می رود متاورس در آینده متشکل از شبکه گسترده ای از فضا های دیجیتالی باشد که توسط سایر فناوری های نوظهور مانند، واقعیت مجازی یا واقعیت ترکیبی فعال می شود. این تحقیق بر اساس ادبیات دانشگاهی که چرخه‌ های فناوری نوآورانه و همچنین داده‌ های در دسترس عموم مربوط به پذیرش فناوری تلفن همراه را که تأثیر آن را ارزیابی می ‌کند، مورد مطالعه قرار گرفته است.

آسیا بیشترین سود را از متاورس به دست خواهد آورد!

جالب است بدانید انتظار می رود منطقه آسیا بیشترین سود اقتصادی را از متاورس به دست بیاورد. در گزارش Analysis Group ، به وضوح آمده است که منطقه آسیا و اقیانوسیه در صورت پذیرش در سال 2022، با 2.3 درصد معادل 1.04 تریلیون دلار (993.9 میلیارد یورو) بیشترین سود را از فناوری متاورس خواهد برد. در نهایت باید بگوییم بسیاری از شرکت های محبوب مانند فیسبوک، Roblox، Nvidia، Microsoft و غیره در دنیای مجازی متاورس سرمایه گذاری کرده و بر این باورند که این فناوری جدید، در آینده یکی از کارآمد ترین سیستم های روز دنیا خواهد بود.
بیشتر بخوانید  معرفی جدیدترین پروژه‌های متاورسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *