Somnium Space

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
متاورس «Somnium Space» یک پلتفرم منبع‌باز است که کاربران می‌توانند زمین دیجیتال بخرند، خانه‌ها و ساختمان‌های خود را بسازند، بازی‌های ویدئویی فوق‌العاده واقع‌گرایانه بازی کنند، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و کنسرت‌ها و رویدادهای زنده ارائه دهند.
شخصی به نام «Artur Sychov»، بنیانگذار و مدیر عامل Somnium Space، این پلتفرم را در سال 2017 راه‌اندازی کرد و در سپتامبر 2018 آن را در دسترس عموم قرار داد. دسترسی به این فضا از طریق VR، کامپیوتر شخصی و وب امکان‌پذیر است که باعث می‌شود در موبایل نیز قابل دسترسی باشد.
همه متاورس‌ها یکسان و با یک هدف ایجاد نمی‌شوند. برخی از آن‌ها تجربیات بسیار فراگیر هستند. بعضی دیگر در قالب واقعیت مجازی هستند. هیچ متاورس یکسانی وجود ندارد. Sandbox ،Decentraland ،Somnium Space ،Meta و دیگر پلتفرم‌ها تمایل دارند نسخه‌های متمایز خود را از بعدهای مختلف Web3 ارائه دهند.
اگر علاقه‌مند به بررسی این پلتفرم هستید، می‌توانید فورا از هر دستگاهی از طریق سرویس Somnium WEB به آن بپیوندید یا برنامه Somnium را در رایانه خود دانلود کنید. می‌توانید از هدست‌های واقعیت مجازی از برندهای مختلف نیز استفاده کنید.
نقشه زمین‌های Somnium Space شامل 5,026 قطعه زمین قابل خرید است که در 3 اندازه مختلف موجود است. زمین را فقط می توان از پلتفرم OpenSea با استفاده از اتریوم یا Somnium CUBES خریداری کرد.
برای بازدید و لذت بردن از Somnium Space نیازی به مالکیت زمین ندارید، اما اگر تصمیم دارید در Somnium Space سرمایه‌گذاری کنید و چیزی بسازید، باید بدانید هر قطعه زمین یک توکن غیر قابل تعویض یا NFT است (ERC 721). این امر به این معنی است که منحصربه‌فرد است و نمی‌توان آن را جعل یا تکرار کرد، مانند زمین فیزیکی در زندگی واقعی.
هرکسی می‌تواند زمین را در هر زمانی بخرد یا بفروشد، این انتقال به صورت همتا به همتا از طریق پلتفرم OpenSea انجام می‌گیرد. همه تراکنش‌ها در بلاکچین اتریوم به‌عنوان مدرک واقعی مالکیت ذخیره می‌شوند، بنابراین وقتی شما آن توکن زمین را خریداری می‌کنید و مالک آن هستید، به‌طور رسمی و بدون شک مالک آن قطعه زمین هستید. هر یک از زمین‌های Somnium Space دارای مختصات منحصربه‌فردی است که یک مکان خاص را در نقشه Somnium Space نشان می‌دهد. نزدیکی به مناطق محبوب با مناظر عالی، اندازه زمین، نزدیکی به اسکله و ایستگاه مرکزی، معمولاً ارزش آن زمین‌ها را تعیین می‌کند.
چند قطعه زمین وجود دارد که در نقشه بسیار نزدیک به هم قرار دارند. به زودی امکان اتصال این زمین‌ها برای ایجاد یک Estate وجود خواهد داشت که به مالک اجازه می دهد سازه‌های خاص‌تر و با محدودیت کمتر بسازد.
تعداد کل زمین‌ها: 5,026 (781 کوچک، 2487 متوسط و 1758 بزرگ)
ابعاد هر زمین:
کوچک: 200m² and 10m ارتفاع و مساحت مجاز
متوسط: 600m² and 25m ارتفاع و مساحت مجاز
بزرگ: 1500m² and 50m ارتفاع و مساحت مجاز
بیشتر بخوانید  صرافی نوبیتکس NFT و بیت تورنت را در لیست رمزارزهای خود قرار داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *