NFTها کلیدی برای تبدیل کاربران غیرفعال به یک جامعه فعال

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

DAO ها ممکن است در هر جامعه‌ای یافت شوند، اما ایجاد پلتفرم‌های جدید Web3 در جامعه از NFT‌ها شروع می‌شود.
همانطور که می‌دانید، توکن‌‌های غیر قابل تعویض یا NFT ها، دارای‌ی ‌های دیجیتال منحصر به‌ فردی هستند که با گواهی همراه هستند. گواهی اصالت دارایی بیان می‌کند که دارایی منحصر به فرد و متفاوت از هر توکن دیگری است. مالکیت توکن از طریق فناوری بلاک چین ثبت می شود. این توکن‌ها می‌توانند نمایش دیجیتالی دارایی‌های فیزیکی مانند آثار هنری و یا چیزهای دیگر باشند.
توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT) ابزارهایی را به جوامع Web3 می‌دهند تا مشارکت کاربران در جوامع مختلف را تغییر دهند. دنیای Web3 شاهد رشد NFT ها بوده است. این دارایی‌های دیجیتال از مجموعه‌های هنری دیجیتالی با محوریت تبلیغات به ابزارهای مبتنی بر ابزارهای کاربردی تبدیل شده‌اند، که نسل بعدی اینترنت را می‌سازند.
یکی از مهمترین کاربردهای NFTها این است که به طور فزاینده‌ای به عنوان کلید جوامع آینده استفاده می‌شوند. این موضوع در مورد جوامع موجود نیز صادق است؛ از جمله  باشگاه‌های هواداران ورزشی و طرفدارن یک سبک موسیقی و یا برندهای قدیمی.  این دارایی‌های دیجیتال می‌توانند کاربران منفعل را به جوامع فعالی تبدیل کنند، جایی که اعضا توانایی فعالیت در یک اکوسیستم را دارا باشند.

پروژه inBetweeners یکی از پروژه‌هایی است که بر پایه اینترنت نسل سوم یعنی Web3 به وجود آمده است. این پروژه هنر  دیجیتال GianPiero را ترکیب می‌کند و به عنوان کلیدی برای رویدادهای هیجان انگیز واقعی مانند یک مهمانی VIP در جشنواره موسیقی Coachella عمل می‌کند.
 

 

طرفداران این هنرمند و چهره‌های بزرگی که در این پروژه مشارکت دارند، اکنون در معرض یک جامعه جدید هستند که از طریق NFTها ایجاد شده است.
Cointelegraph با یکی از بنیانگذاران و مدیر انجمن inBetweeners، اوگدن و میانا لورن، در مورد ایجاد جامعه از طریق NFT و هدفی که برای طرفداران دارد صحبت کرد.
« اوگدن اظهار داشت که میانا به عنوان یکی از طرفداران مجموعه شروع به کار کرد و از طریق تعامل  از طریق NFT ها، توانست طرفداران را به سطح دیگری برساند.»
یکی از بنیانگذاران inBetweeners گفت که بیشتر تیم و مشارکت آن‌ها از طریق کانال Discord بوده است.
میانا گفت که شروع به عنوان دارنده NFT و طرفدار پروژه نقش فعلی، او را به عنوان بخشی از تیم اصلی قرار داده است.  او گفت که از درون جامعه شروع کرد، درک نیازهای اصلی طرفداران به عنوان یک مدیر جامعه آسان‌تر است.
میانا همچنین اظهار کرد « ما واقعاً می‌توانیم مطابق با نیازها و خواسته‌های آنها عمل کنیم و همه در این تصمیم‌ها با هم هماهنگ می‌شوند.”
NFT ها معمولاً دروازه بسیاری از تازه کارها برای شرکت در فضای Web3، مانند راه‌های دیگری از جمله بازی‌های بلاک چین بازی برای کسب درآمد، هستند.  با این حال، همانطور که میانا تاکید کرد، در حال حاضر همه این موارد لازمه یادگیری در این زمینه، به خصوص برای کسانی که برای اولین بار در این فضا قرار گرفته‌اند، هستند.
“هنگامی که از این سراشیبی عبور کنیم، در واقع می‌توانیم ببینیم که وب ۳ چقدر کارآمد است و چگونه همه می‌توانند این راه حل‌ها را در زندگی روزمره خود ادغام کنند.”
وب ۳ و توکن‌های غیرقابل تعویض در حال حاضر در بسیاری از صنایع بزرگ در سراسر جهان وجود دارند؛ مانند صنعت موسیقی که به طور فزاینده‌ای از NFT برای تبدیل مخاطبان منفعل به جوامع جدید استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید  یک گالری هنر دیجیتال به ارزش 5 میلیون دلار در دبی افتتاح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *