متاورس سند‌باکس

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

 

اولین نسخه  سند باکس (Sandbox) به عنوان یک بازی موبایل در اوایل سال 2012 با همکاری Pixowl و به رهبری سباستین بورگت (Sebastien Borget) و آرتور مادرید (Arthur Madrid) خالق بازی Onimatrix منتشر شد. در سال 2018، توسعه‌ دهنده بازی Animoca ،Pixowl را خریداری کرد و این شرکت اعلام کرد که قصد دارد با استفاده از فناوری بلاکچین، از محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)، دنیایی سه بعدی را برای بازی و کسب درآمد کاربران ایجاد کند. در واقع هدف از توسعه این پلتفرم این بود که به سازندگان مالکیت واقعی آثار در قالب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) داده شود و به آن‌ها برای مشارکت در اکوسیستم نیز پاداش داده شود.
هر دارایی، خریداری یا مبادله شده در متاورس سندباکس دارای NFT خاص خود است که شناسه منحصربه‌فرد آن در بلاکچین نگهداری می‌شود. این فناوری مفهوم بازی برای کسب درآمد را معرفی کرد. کاربران می‌توانند از Sandbox برای ایجاد اقلام بازی استفاده کنند و با فهرست کردن آن‌ها در بازار کسب درآمد کنند. مفهوم Metaverse به بازیکنان اجازه می‌دهد تا یک گیمر باشند و در عین‌حال از این طریق درآمد کسب کنند.
متاورس سندباکس از SAND به عنوان ارزدیجیتال اصلی خود استفاده می‌کند. این ارزدیجیتال بر پایه بلاکچین اتریوم ساخته شده است که به دلیل امنیت و ثبات خود شناخته شده است. همچنین سندباکس بازار NFT خود را دارد که کاربران می‌توانند پس از طراحی دارایی‌های خود آن‌ها را در بازار فهرست کنند. این دارایی‌ها قبل از فهرست شدن در بلاکچین برای اثبات مالکیت، ثبت می‌شوند.

متاورس سندباکس چیست؟

سندباکس (Sandbox) سومین متاورس بزرگ مبتنی بر بلاکچین اتریوم است. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌های خود مانند املاک و مستغلات و تجربیات بازی خود را ایجاد کرده و آن‌ها را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند و از این طریق کسب درآمد کنند. افراد می‌توانند دارایی‌ها، بازی، ساخت و مالکیت اقلام درون بازی خود را در دنیای مجازی داشته باشند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند این دارایی‌ها را بفروشند و در ازای آن درآمد کسب کنند.  متاورس سندباکس همچنین از پتانسیل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده می‌کند تا به مردم اجازه دهد دنیای مجازی را تجربه کنند.
پلتفرم بازی سندباکس از بلاکچین اتریوم برای ردیابی مالکیت دارایی‌های دیجیتال LAND و NFT در برنامه خود استفاده می‌کنند. کاربران با استفاده از کیف پول‌های اتریوم که توکن‌های SAND آن‌ها را نگهداری می‌کنند با اکوسیستم آن تعامل بیشتری دارند. متاورس سندباکس شامل سه محصول یکپارچه است که تجربه بازی جامعی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بخوانید  سامسونگ در دیسنترالند

VoxEdit

VoxEdit کاربران را قادر می‌سازد تا مدل‌های voxel را ایجاد کند. وکسل‌ها، بلوک‌های سازنده بازی سندباکس و پیکسل‌های سه بعدی هستند. VoxEdit یک بستر ایجاد NFT برای رایانه شخصی است که به کاربران امکان می‌دهد هر جسم سه بعدی مانند انسان، وسایل نقلیه، حیوانات و… را به شکل استیکر ایجاد و متحرک کنند.

Marketplace

Marketplace سندباکس به کاربران اجازه می‌دهد مدل‌های voxel خود را که با VoxEdit ساخته شده‌اند، منتشر کرده و به فروش برسانند. ابتدا، کاربران آثار خود را در یک شبکه  IPFS(غیرمتمرکز) آپلود می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند تا برای اثبات مالکیت خود در بلاکچین ثبت نام کنند. سپس، آثار آن‌ها به دارایی‌هایی تبدیل می‌شوند که کاربر می‌تواند با ارائه یک پیشنهاد فروش در بازار، آن‌ها را بفروشند.

Game Maker

با کمک Game Maker، همه کاربران می‌توانند بازی‌های سه بعدی خود را به صورت رایگان بسازند. حتی آن دسته از افرادی که تجربه کدنویسی ندارند به دلیل ابزارهای اسکریپت نویسی کاربر پسند، می‌توانند بازی‌های سه بعدی جذابی را به تنهایی در مدت زمان کوتاهی ایجاد کنند.

انواع توکن ها در متاورس سندباکس

در اکوسیستم Sandbox، معمولاً چهار نوع کاربر وجود دارد: بازیکنان، سازندگان، متصدیان و مالکان.
همچنین شش نوع توکن در متاورس سندباکس وجود دارد، اما برای ایجاد یک اقتصاد محصور در میان کاربران، آن‌ها معمولاً به چهار توکن SAND ،ASSETS ،LAND و GAME متکی هستند و دو توکن، GEM و CATALYST، برای ساخت دارایی‌ها در VoxEdit ذخیره می‌شوند.

SAND Token

SAND Token برای تعاملات و تراکنش‌ها با استفاده از استاندارد ERC-20 استفاده می‌شود. در واقع SAND  به عنوان ارز بومی شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند از توکن SAND برای مدیریت، استیکینگ، دسترسی به پلتفرم و مدل عکسبرداری رایگان در متاورس سندباکس استفاده کنند.

بیشتر بخوانید  آواتار‌های دیسنترالند

ASSETS Token

ASSETS Token  دارایی‌های مجازی را در متاورس سندباکس به تصویر می‌کشد. کاربران می‌توانند این توکن‌ها را در بازار معامله کنند و یا از آن‌ها در لندهای سندباکس برای ایجاد هر گونه ابزار اضافی استفاده کنند. از طریق VoxEdit، کاربران می‌توانند دارایی‌های متعددی را برای کسب درآمد در پلتفرم ایجاد کنند. همچنین، همه کاربران حقوق مالکیت دارایی‌هایی که ایجاد کرده‌اند را دارند و در بازی با آن‌ها معامله می‌کنند.

 LAND Token

LAND Token بخش مهمی از متاورس سندباکس است. LAND Token همچنین سرمایه گذاری املاک مجازی در اکوسیستم سندباکس نامیده می‌شود. کاربران می‌توانند زمین‌ها را بخرند و سپس قطعات مختلفی از زمین‌های مجاور را برای ایجاد املاک و مناطق در متاورس ادغام کنند.

GAME Token

GAME Token  باید همواره با LAND Token همراه باشد تا کاربران در پلتفرم سندباکس فعال باشند. یک  GAME Token  تجربه تعاملی را به کاربران می‌دهد که با ادغام برنامه نویسی بازی و دارایی‌های درون بازی ایجاد می‌شود.

CATALYST Token

CATALYST یکی دیگر از توکن‌های سوزانده شده در بازی است که ردیف و کمبود دارایی کاربر را که در متاورس سندباکس نمایش داده می‌شود، تعریف می‌کند.

توکن SAND برای چه مواردی استفاده می شود؟

SAND در زنجیره بلوکی متاورس سندباکس است که می‌تواند برای ساخت توکن‌های جدید، خرید و فروش دارایی‌ها در بازار، مشارکت در معاملات مربوط به LAND توسط کاربر استفاده شود. به عنوان مثال، برای خرید یا فروش زمین از فروش عمومی در بازی، کاربر باید ارز دیجیتال SAND را در کیف پول متاورس خود داشته باشد. علاوه بر این، دارایی‌های GAME، GEMS و CATALYSTS نیز با استفاده از SAND Token از بازار خریداری می‌شوند. برای دسترسی به پلتفرم، بازیکنان یا کاربران می‌توانند از توکن‌های SAND برای بازی کردن، خرید تجهیزات و سفارشی کردن آواتار خود استفاده کنند. همچنین برای خرید دارایی‌ها، زمین و به اشتراک گذاشتن توکن برای قابلیت‌های دیگر استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید  پروژه متاورس Spatial

استیکینگ

با کمک SAND، کاربران می‌توانند در LANDS سهام داشته باشند و کسب درآمد کنند. همچنین SAND تنها راهی است که کاربران می‌توانند GEMS و CATALYSTهای مورد نیاز برای ایجاد دارایی را دریافت کنند.

حاکمیت

دارندگان توکن SAND مجازند از طریق سازمان غیرمتمرکز خودکار (DAO) به پلتفرم حاکمیت رأی دهند. علاوه بر این، کاربران یا بازیکنان دارای توکن SAND نیز می‌توانند به خود رأی دهند یا امتیاز خود را به سایر کاربران منتقل کنند.

چرا توکن SAND ارزشمند است؟

SAND توکنی ارزشمند در اکوسیستم سندباکس است و می‌تواند برای ایجاد توکن‌های دارایی، خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال در بازار، شرکت در تراکنش‌های مربوط به LAND، و برای تعامل با تجربیات تولید شده توسط کاربر استفاده شود. توکن SAND همچنین نشانه حکومتی The Sandbox DAO است، به این معنی که مالکیت توکن‌های SAND به کاربران حق رای می‌دهد تا پلتفرم را هر طور که می‌خواهند، بهبود بخشند. علاوه بر این، عرضه SAND محدود است، به این معنی که طبق قوانین نرم افزار، تنها 3 میلیارد توکن SAND وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *