قطعی گسترده واتساپ، اینستاگرام و فیسبوک از سوی متا تایید شد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
علت قطعی‌ پلتفرم‌های فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ مشکلات پلتفرم مدیریت تبلیغات متا بوده است.
براساس گزارش‌های موجود در وب‌سایت DownDetector، اخیراً بسیاری از کاربران متا در سرتاسر جهان با قطعی و عدم دسترسی به برخی سرویس‌های مهم آنلاین مواجه شده‌اند. به‌نظر می‌رسد این مشکل همه‌ی کاربران را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد اما ظاهراً گستردگی بسیار زیادی دارد.

به‌نوشته‌ی 9to5Mac، پلتفرم Ads Manager متا، دلیل اصلی قطعی فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ است؛ پلتفرمی که برندهای مختلف تبلیغات فیسبوک را ازطریق آن خریداری و ایجاد می‌کنند. مشکلی که این سیستم امروز با آن مواجه شده، به‌قدری بد است که روی هر سه پلتفرم اجتماعی متا تأثیر دارد و آن‌ها را با قطعی روبه‌رو می‌کند.

متا با انتشار بیانیه‌ای از تلاش برای رفع مشکل قطعی اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک خبر داد اما چارچوب زمانی خاصی اعلام نکرد. همان‌طور که اشاره شد، مشکلات قطعی پلتفرم‌های متا به Ads Manager ارتباط دارد. غول رسانه‌های اجتماعی جهان می‌گوید: «تیم مهندسی ما از مشکل قطعی اطلاع دارد و به‌طور فعال برای حل آن در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش می‌کند.»

حساب پشتیبانی اینستاگرام در توییتر اعلام کرد: «ما می‌دانیم شاید برخی از شما درحال‌حاضر نتوانید از اینستاگرام استفاده کنید و در تلاش هستیم هرچه زودتر همه‌چیز به‌حالت عادی برگردد. باعرض پوزش از بروز این مشکل، از صبر شما تشکر می‌کنیم.»

منبع: زومیت

بیشتر بخوانید  اضافه شدن ابزار هوش مصنوعی Firefly به فتوشاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *