احتمال بیش از 45٪ رشد در صنعت NFT برای امارات متحده عربی

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

به گزارش رسانه خبری بیزینس وایر businesswire بر طبق بررسی‌های ماه گذشته در صنعت توکن‌های غیرقابل تعویض (nft)، کشور امارات متحده عربی ممکن است در سال 2023 با رشد سالانه 45.5 درصدی مواجه شده و به 982.1 میلیون دلار برسد. انتظار می‌رود این صنعت در طول سال‌های 2022-2028  با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 32.1 درصدی همراه باشد.
داده‌ها نشان می‌دهند که ارزش مربوط به NFT در این کشور، از 982.1 میلیون دلار در سال 2022  به 4.75 میلیارد دلار در سال 2028  افزایش خواهد یافت و پذیرش فناوری جدید، منجر به رشد بازارNFT  در امارات متحده عربی خواهد شد. با رشد این صنعت نیز، کارآفرینان، کسب‌وکارهای مختلف و افراد مشهور بیشتری وارد آن خواهند شد.
با توجه به این گزارش، به نظر می‌رسد موضوع بعدی که امارات در آن درخشان ظاهر شود، nft باشد.
‌کاربران و مصرف‌کنندگان علاقه‌مند به این حوزه نیز در حال تجربه‌های جدید هستند. ارشد ظاهر، شریک ارشد yaap در مصاحبه‌ای با خلیج تایمز Khaleej Times می‌گوید: “مصرف‌کنندگان دوست دارند داستان‌ها و تجربه‌ها را خریداری کنند. زمانی که شما محصولی را می‌خرید، فقط محصول فیزیکی را خریداری کرده اید. اما زمانی که یک NFT  می‌خرید، چیزهای زیادی را که با آن مرتبط هستند را نیز خریداری می کنید.”
در قسمت دیگری از گزارش بیزینس وایر آمده است: در حالی که کشورهای بیشتری به دنبال اعمال تدابیر نظارتی سختگیرانه بر NFTها هستند، افزایش قابل توجهی در خرید، فروش و ایجاد NFTها در امارات دیده می‌شود. همچنین در مناطق دیگر خاورمیانه و آفریقا افزایش فعالیت در حوزه nft مشاهده شده است.
در سال 2022 “آرت دبی” که بزرگترین نمایشگاه هنر معاصر در منطقه منا است، میزبان فروشنده‌های بین‌المللی و محلی بود که تعداد آن‌ها به بیش از 100 نفر می‌رسید. در این نمایشگاه مجموعه‌های دیجیتالی (nft) بیش از 17 پلتفرم به نمایش درآمد.
در طی 12 ماه گذشته نیز چندین بازار nft به شکل نوآورانه با هدف تسهیل خرید و فروش و معامله nft در این کشور تشکیل شد. صرافی‌ها و استارتاپ‌هایی در حوزه مبادلات nft مشغول به کار شده‌اند. با توجه به تمام این اقدامات انتظار می‌رود که امارات متحده عربی با شتاب بیشتری در این حوزه به صعود خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید  گسترش روابط کره‌جنوبی و ویتنام از طریق متاورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *