هشدار رییس FTC نسبت به احتمال افزایش کلاهبرداری در پی توسعه ChatGPT

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

رئیس FTC می‌گوید هوش مصنوعی به غیر از فرصت‌هایی که فراهم می‌کند، خطرات زیادی هم به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: در جلسه رسمی کنگره که اخیراً برگزار شد و بر کار کمیسیون تجارت فدرال (FTC) برای محافظت از مصرف‌کنندگان آمریکایی در برابر کلاهبرداری و سایر روش‌های فریبنده متمرکز بود، «لینا خان»، رئیس FTC و کمیسیونرهای دیگر به نمایندگان مجلس درباره پتانسیل فناوری‌های هوش مصنوعی مدرن مانند ChatGPT برای افزایش کلاهبرداری‌ها هشدار دادند.

لینا خان اخطار خود را در پاسخ به پرسشی درباره نحوه کار کمیسیون برای محافظت از آمریکایی‌ها در برابر اقدامات ناعادلانه مرتبط با پیشرفت فناوری ارائه کرد. طبق گزارش تک‌کرانچ، او گفت که هوش مصنوعی علی‌رغم مزایایی که به کاربران ارائه می‌کند، خطرات جدیدی را برای FTC به‌وجود می‌آورد.

خان خطاب به نمایندگان مجلس گفت:

«هوش مصنوعی مجموعه کاملی از فرصت‌ها را ارائه می‌کند، اما مجموعه کاملی از خطرات را نیز به همراه دارد. فکر می‌کنم تاکنون راه‌هایی را دیده‌ایم که می‌توان از آن برای تقویت کلاهبرداری‌ها استفاده کرد.»

او علاوه‌براین، هشدار داد که توانایی هوش مصنوعی برای تقویت کلاهبرداری‌های آنلاین باید یک «نگرانی جدی» در نظر گرفته شود.

راه‌های FTC برای مقابله با خطرات هوش مصنوعی

برای مبارزه با این مشکل، رئیس FTC خاطرنشان کرد که هم در بخش حمایت از مصرف‌کننده و هم در سمت رقابت، کارشناسان فنی خود را درونی‌سازی کرده تا اطمینان پیدا کنند که تمام مشکلات مربوط به هوش مصنوعی به‌درستی شناسایی و رسیدگی می‌شوند.

در ادامه، «ربکا اسلاتر»، کمیسر FTC، اظهارات خان را کم‌اهمیت جلوه داد و گفت که این سازمان طی چند سال گذشته به فناوری‌های جدیدی مجهز شده و این تخصص را دارد که یک‌بار دیگر برای مبارزه با کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی سازگار شود.

بیشتر بخوانید  نسخه‌ تحت‌وب تردز هفته آینده می‌آید

رئیس و کمیسرهای FTC در حالی نگرانی‌های مربوط به هو‌ش مصنوعی خود را بیان کرده‌اند که در چند وقت گذشته افراد مختلفی از حوزه فناوری نیز نسبت به آن هشدار داده‌اند. اخیراً مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای، اعلام کرده بود که جامعه باید برای تأثیرات هوش مصنو‌عی آماده شود. ایتالیا، اسپانیا و آلمان نیز از جمله کشورهایی هستند که تحقیقات خود درباره ChatGPT به دلیل نقض حریم خصوصی و قوانین داده‌های کاربران را آغاز کرده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *