جنجال در نشریه آلمانی پس از انتشار مصاحبه جعلی هوش مصنوعی با شوماخر / سردبیر اخراج شد!

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

در پی انتشار مصاحبه با مایکل شوماخر در یک نشریه آلمانی که با هوش مصنوعی نوشته شده بود، سردبیر این رسانه اخراج شد و از خانواده این راننده مسابقات اتومبیلرانی «فرمول یک» عذرخواهی به عمل آمد.

به گزارش ایرانی متا، مهر به نقل از رویترز نوشت: شوماخر که تاکنون ۷ بار قهرمان مسابقات شده و اکنون ۵۴ ساله است، پس از یک جراحت شدید مغزی هنگام اسکی در دسامبر ۲۰۱۳ میلادی تاکنون در انظار عمومی دیده نشده است.

خانواده او هفته جاری اعلام کردند یک دعوی حقوقی علیه هفته نامه «دی آکتوئل» (Die Aktuelle) اقامه می کنند که به گروه رسانه Funke تعلق دارد.

این گروه رسانه ای در بیانیه در وب سایت خود عذرخواهی کرده است.

د بیانکا پوهلمان مدیرعامل نشریات گروه در بخشی از بیانیه نوشته است: این گزارش نامتناسب و گمراه کننده هرگز نباید چاپ می‌شد. گزارش مذکور به هیچ وجه با استانداردهای خبرنگاری که ما و خوانندگان مان از Funke انتظار داریم همخوانی ندارد. انتشار این مقاله عواقب فردی برای پرسنل در برخواهد داشت.

آن هافمن، سردبیر «دی آکتوئل» که از سال ۲۰۰۹ مسئولیت روزنامه نگاری این روزنامه را بر عهده داشت، از امروز از وظایف خود برکنار می شود.

در جدیدترین شماره این مجله تصویری خندان از شوماخر روی جلد همراه با تیتر «مایکل شوماخر، نخستین مصاحبه» دیده می شود.

داخل مجله اظهارنظرهایی دیده می شد که توسط هوش مصنوعی تولید شده بود. خانواده شوماخر درباره وضعیت سلامت این راننده سابق مسابقات فرمول یک بسیار محرمانه رفتار می کنند.

بیشتر بخوانید  جریمه 1 میلیارد پوندی فیس‌بوک در اروپا / متا: شاید اینستاگرام و فیس‌بوک دیگر در اروپا فعالیت نکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *