Splinterlands

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
اسپلینترلندز (Splinterlands) یک بازی بلاکچینی از نوع کارتی-تاکتیکی با قابلیت کسب درآمد است که بر بستر بلاکچین هایو (Hive) اجرا می‌شود. این بازی ابتدا بر روی یک بلاکچین دیگر راه‌اندازی شد اما به بلاکچین Hive انتقال پیدا کرد. این بازی کاملا رایگان است و هر کسی تنها با یک مرورگر وب و یا یک دستگاه تلفن همراه (اندروید، iOS) می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. با این‌حال، امکان کسب درآمد در بازی اسپلینترلندز زمانی میسر است که شما بسته آغازین آن (Summoner’s Spellbook) به ارزش ۱۰ دلار را خریداری کرده باشید.
نوآوری بازی اسپلینترلندز مربوط به ساختار کارت‌های این بازی است. تمامی کارت‌ها در بازی Splinterlands از نوع توکن‌ غیر قابل تعویض (NFT) هستند، به این معنی که بازیکنان مالکیت کامل آن‌ها را دارند و می‌توانند آن‌ها را در بازار انتقال دهند یا خرید و فروش کنند.
علاوه بر کارت‌ها اسپلینترلندز یک بازی بلاکچینی با سیستم Land است، دنیای Splinterlands، از ۱۵۰,۰۰۰ قطعه زمین تشکیل شده است. هدف اصلی از مالکیت زمین در Splinterlands، ایجاد آیتم‌های جدید و کارت‌های قابل استفاده در بازی است. مالکان زمین می‌توانند با ساختن ساختمان‌های مخصوص فرآیند تولید و برداشت منابع و لوازم مختلف را انجام دهند. هر سرزمین در اسپلینترلندز به صورت NFT منحصربه‌فرد است، زیرا دارای نوع و دسته‌بندی منحصر به فرد و نادر است. تمام قطعات این زمین‌ها در حال حاضر فروخته شده است، و اگر قصد خرید زمین دارید باید از بازیکنان دیگر خریداری کنید.
در بازی Splinterlands، بازیکنان می‌توانند با برنده شدن در نبردها، توکن کریستال‌ انرژی تاریک (DEC) کسب کنند و این توکن‌ها را می‌توانند به بلاکچین‌های دیگری مانند اتریوم یا شبکه هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) منتقل کنند. همچنین به کمک روشی کاربران این توانایی را دارند که دارایی‌های خود را به بلاکچین وکس (Wax) انتقال دهند و آن توکن‌های NFT را در بستر بلاکچین وکس معامله کنند.
بیشتر بخوانید  Gods Unchained

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *