The Sandbox

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:
پروژه «The Sandbox» که در سال 2011 توسط Pixowl راه‌اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاکچین و یک متاورس غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را در قالب یک بازی ایجاد کنند، بسازند، بخرند، بفروشند و کسب درآمد کنند. متاورس سندباکس از توکن بومی SAND برای زیربنای کل اقتصاد درون متاورس استفاده می‌کند. به‌طورکلی می‌توان گفت، Sandbox یک متاورس مجازی است که در آن بازیکنان می‌توانند تجربه‌های بازی خود را در بلاکچین اتریوم با استفاده از توکن SAND این پلتفرم داشته باشند و کسب درآمد کنند. بازیکنان می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی را در قالب توکن‌های غیرقابل ‌تعویض (NFT) ایجاد کنند، آن‌ها را در بازار آپلود کنند و یا با Game Maker در بازی‌ها ادغام کنند.
LAND یک قطعه دیجیتالی از املاک و مستغلات در The Sandbox است که بازیکنان می‌توانند برای کسب تجربیات مختلف بر روی آن فعالیت‌های خود را انجام دهند. هنگامی که یک بازیکن صاحب یک قطعه زمین شود، می‌تواند آن را با بازی‌ها و دارایی‌هایش پر کند. با ترکیب قدرت‌‌های سازمان‌‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) و توکن‌های غیرقابل تعویض(NFT)، این متاورس یک پلتفرم غیرمتمرکز برای یک جامعه بازی پررونق ایجاد می‌کند.
Sandbox یکی از پیشگامان حوزه NFT است و به شایستگی در پروژه متاورسی، موفق و برتر بوده است. تخصص آن‌ها ایجاد بازی‌های ویدیویی و تجربیات اجتماعی توسط بازیکنان برای یکدیگر است.
به منظور ادغام دارایی‌ها با لندها، دکور باید با استفاده از نرم افزار بدون کد GameMaker ساخته شود، در حالی که دارایی‌ها دیگر مانند شخصیت‌ها، سلاح‌ها یا هیولاها را می‌توان با استفاده از ابزار دیگری به نام VoxEdit ایجاد کرد.
البته که GameMaker به صورت پیش‌فرض برای صاحبان LAND و کسانی که قصد توسعه بازی را دارند در نظر گرفته شده است، VoxEdit نیز برای همه در دسترس است.  VoxEdit برای همه در دسترس است و به با استعدادترین هنرمندان اجازه می‌دهد NFT بسازند و آثار خود را به جامعه ارائه دهند.
بیشتر بخوانید  Decentraland

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *