اضافه شدن ابزار هوش مصنوعی Firefly به فتوشاپ

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

طبق اعلام شرکت ادوبی نسخه بتای یک ابزار هوش مصنوعی مولد از سری Firefly به نرم‌افزار محبوب فتوشاپ اضافه شده است.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: نرم‌افزار فتوشاپ ادوبی به ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام Generative Fill مجهز شد تا کاربران بتوانند به‌سرعت از طریق ورودی‌های متنی دست به خلق یا حذف تصاویر بزنند یا حتی بخشی از یک تصویر را گسترش دهند. این ابزار بخشی از مجموعه هوش مصنوعی Firefly محسوب می‌شود.

به گزارش تک‌کرانچ، ادوبی اعلام کرد که قابلیت Generative Fill از امروز به‌صورت بتا در اختیار کاربران فتوشاپ قرار می‌گیرد و در نیمه دوم سال جاری میلادی به‌صورت پایدار به دست همه کاربران خواهد رسید. این ابزار می‌تواند درون لایه‌های مختلف یک تصویر در فتوشاپ استفاده شود.

برای مثال، اگر بخواهید، می‌توانید قاب یک تصویر را گسترش دهید و یا اشیای جدید برای آن خلق کنید. اگر بخواهید قاب تصویر را توسعه دهید و کادر ورودی متن را خالی بگذارید، نرم‌افزار خودش سعی می‌کند به‌طور خودکار به تصویر محتوا اضافه کند.

با هوش مصنوعی فتوشاپ تصاویر خود را تغییر دهید

تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی

نکته مهم در این تلفیق قابلیت‌ها این است که کاربران فتوشاپ حالا می‌توانند با زبان طبیعی تصویر یا شیء مدنظر خود را توصیف کنند. فتوشاپ برای اجرای دستورات کاربر بخشی از تصویر را برای فایرفلای می‌فرستد و لایه‌ای جدید برای نمایش نتایج کار هوش مصنوعی تولید می‌کند.

تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی

قابلیت Generative Fill شامل ویژگی Content Credentials است که پیش از به‌اشتراک‌گذاری برچسبی را روی فایل‌ها قرار می‌دهد. این کار کمک می‌کند تا تصاویر واقعی از تصاویر غیرواقعی قابل تشخیص باشند و از نشر محتواهای جعلی جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید  بیت‌کوین به کانال ۲۷ هزار دلار بازگشت

افزون‌براین، ادوبی مطمئن شده است که این مدل هوش مصنوعی نتایج امنی را به کاربر برمی‌گرداند. این قضیه تا حدی تحت تأثیر اطلاعاتی است که این مدل با آن‌ها آموزش داده شده است؛ اما این شرکت تدابیر اضافه‌تری را هم برای حفظ ایمنی در نظر گرفته. برای مثال، ورود برخی کلمات غیرمجاز است.

«اشلی استیل»، معاون ارشد واحد دیجیتال مدیا در ادوبی می‌گوید: «Generative Fill سرعت و سهولت استفاده از هوش مصنوعی مولد را با قدرت و دقت فتوشاپ ترکیب می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا با همان سرعتی که ایده‌ها را تصور می‌کنند، به آن‌ها حیات ببخشند.»

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *