احتمال رسیدن قیمت بیت‌کوین به 100 هزار دلار تا پایان سال 2024

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

تحلیل‌گران شرکت Standard Chartered از احتمال شکستن رکورد بالاترین قیمت بیت‌کوین تا پایان سال آینده میلادی خبر می‌دهند.

به گزارش ایرانی متا به نقل از دیجیاتو، بازار ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر فرازونشیب‌های زیادی داشته است. بااین‌حال شرکت Standard Chartered پیش‌بینی کرده که ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین رمزارز بازار تا انتهای سال 2024 به 100 هزار دلار خواهد رسید و پایان رسمی «زمستان رمزارزی» را رقم خواهد زد.

به گزارش رویترز، تحلیلگران شرکت Standard Chartered باور دارند که بیت کوین می‌تواند از اتفاقات اخیر صنعت بانکداری بهره بگیرد و با افزایش سود حاصل از استخراج رمزارزها شرایط بهتری پیدا کند. «جف کندریک»، رئیس واحد تحقیقات دارایی‌های دیجیتال این شرکت می‌گوید: «هرچند منابع تردید باقی می‌مانند، ولی فکر می‌کنیم که مسیر رسیدن به سطح قیمت 100 هزار دلاری شفاف‌تر می‌شود.»

بیت کوین امسال تا همین نقطه رشد نسبتاً خوبی را تجربه کرده است. این رمزارز در ماه آوریل برای اولین‌بار در 10 ماه گذشته از مرز قیمت 30 هزار دلار بالاتر رفت. اگر به‌خاطر داشته باشید، سال گذشته به‌دنبال افزایش نرخ بهره بانکی، شرایط بازار متلاطم شد و با فروپاشی برخی از شرکت‌های رمزارزی، تریلیون‌ها دلار سرمایه بر باد رفت.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین به حقیقت می‌پیوندد؟

اگرچه پیش‌بینی Standard Chartered می‌تواند برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و طرفداران بازار رمزارزها جذاب باشد، اما این اولین‌باری نیست که چنین ارقامی برای آینده قیمت بیت کوین در نظر گرفته شده است. پیش‌تر و به‌خصوص در دوره‌ای که این بازار رونق بیشتری داشت، تحلیلگران مختلفی افزایش چشمگیر قیمت این رمزارز را پیش‌بینی می‌کردند.

در ماه نوامبر 2020، تحلیلگر شرکت Citi پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022 به حدود 318 هزار دلار می‌رسد. اما همه دیدیم که چگونه بسیاری از این پیش‌بینی‌ها با شکست مواجه شدند و قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار پارسال با افت 65 درصدی به حدود 16,500 دلار رسید.

بیشتر بخوانید  توییت ایلان ماسک قیمت APT را در عرض چند دقیقه بالا برد

ازاین‌رو باید منتظر باشیم تا ببینیم این پیش‌بینی چه سرانجامی خواهد داشت و آیا بیت کوین در تقریباً یک سال و نیم آینده می‌تواند بالاترین قیمت‌های تاریخ خود را بشکند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *