نگاهی کوتاه به آیفون ۱۵ + فیلم

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

اپل اواخر سال جاری آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو را معرفی خواهد کرد. این گوشی‌ها از نظر طراحی تفاوت چندانی با سری آیفون ۱۴ نخواهند داشت و اگرچه هنوز چند ماه تا مراسم رونمایی این محصولات باقی مانده، اما شایعات مختلف تغییرات احتمالی پرچم‌داران ۲۰۲۳ اپل را به ما نشان می‌دهند. اکنون مدل‌های ساختگی جدید از آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو در اینترنت منتشر شده که طراحی و ابعاد این محصولات را به‌ نمایش می‌گذارد.

ویدیوی مدل‌های ساختگی آیفون ۱۵ را مک‌رومرز به‌اشتراک گذاشته است. این مدل‌ها براساس شایعات و گزارش‌های قبلی طراحی شده‌اند و تغییرات موردانتظار برای نسل بعدی آیفون را نشان می‌دهند. ابتدا گفته شد سری آیفون ۱۵ از دکمه‌های حالت جامد و دکمه‌ی اضافه‌ی اکشن بهره خواهند برد اما مدتی بعد مطلع شدیم این ویژگی‌ها برای آیفون ۱۶ در نظر گرفته شده‌اند.

با توجه به واحدهای ساختگی آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو، ظاهر این دو دستگاه از نظر چیدمان دوربین، شاسی و ابعاد شباهت بسیار زیادی به سری کنونی آیفون ۱۴ دارد و اساساً به‌سختی می‌توان تغییرات طراحی بین این دو مدل را تشخیص داد. البته به‌ نظر می‌رسد قاب پشتی آیفون ۱۵ از گوشه‌های نسبتاً خمیده‌تر بهره خواهد برد تا در دست گرفتن آن برای مدت طولانی، آسان‌تر باشد.

انتظار می‌رود مدل‌های استاندارد آیفون ۱۵ با قابلیت داینامیک آیلند عرضه شوند اما ویژگی نمایشگر همیشه روشن (Always on Display) فقط در مدل‌های پرو این گوشی‌ها ارائه خواهد شد. اپل همچنین درحال توسعه‌ی ویژگی‌های جدید برای نمایشگر همیشه روشن است که با انتشار iOS 17 دردسترس کاربران قرار خواهند گرفت. علاوه‌براین مدل‌های ساختگی آیفون ۱۵ درگاه USB-C را در لبه‌ی پایینی این گوشی‌ها نشان می‌دهند.

بیشتر بخوانید  آشنایی با انواع استارت‌آپ و نحوه دسته‌بندی آنها

آیفون ۱۵ پرو با دکمه‌ی اکشن‌ جدید شبیه اپل واچ عرضه خواهد شد که می‌توان آن را برای انجام کارهای مختلف مثل باز کردن سریع دوربین و غیره تنظیم کرد. علاوه‌براین اپل قصد دارد از طریق این دکمه، ویژگی‌های جدیدی برای افراد دارای ناتوانی جسمی ارائه دهد اما احتمال دارد دکمه‌ی Mute که همیشه یکی از ویژگی‌های آیفون بوده، در نسل بعدی این گوشی حذف شود.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *