انتشار نسخه جدید Midjourney با قابلیت Zoom Out + فیلم

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

نسخه 5.2 هوش مصنوعی تولیدکننده تصویر Midjourney با یک ویژگی هیجان‌انگیز منتشر شد. این ویژگی جدید Zoom Out نام دارد که کاربران با کمک آن می‌توانند میدان دید گسترده‌تری از تصویر خود داشته باشند.

نسخه 5.2 هوش مصنوعی Midjourney هم‌اکنون منتشر شده و نویدبخش «زیبایی‌شناسی بهبودیافته و ارائه تصاویر واضح‌تر» است. طبق گزارش PetaPixel، چشمگیرترین ویژگی جدید این نسخه، Zoom Out است که در قالب یک دکمه زیر تصاویر تولیدشده، نمایش داده می‌شود. کاربران با کمک این دکمه به گزینه‌های «کوچک‌نمایی 1.5 برابر» و «کوچک‌نمایی 2 برابر» دسترسی پیدا می‌کنند.

همچنین گزینه دیگری تحت عنوان Make Square وجود دارد که می‌تواند کادربندی تصاویر غیرمربعی را به مربع تبدیل کند. دکمه Custom Zoom نیز ابزاری پیشرفته را در دسترس کاربران قرار می‌دهد که از طریق آن می‌توان نسبت تصویر را تغییر داد.

همچنین در به‌روزرسانی جدید Midjourney، ویژگی دیگری نیز وجود دارد که به کاربران اجاره می‌دهد دستورات متنی خود را تجزیه‌و‌تحلیل کنند. درواقع با کمک این قابلیت، می‌توانید متوجه شوید چه کلماتی در فرایند ساخت تصویر تأثیرگذاری بیشتری داشته‌اند و کدام یک تأثیر چندان زیادی ندارند.

تست قابلیت جدید هوش مصنوعی Midjourney

PetaPixel برای آزمایش قابلیت جدید Zoom Out هوش مصنوعی Midjourney از تصویر زنی سوار بر یک موتور استفاده کرده که از فاصله نسبتاً نزدیکی گرفته شده است.

پس از آن، گزینه «کوچک‌نمایی 1.5 برابری» روی این تصویر به‌کار گرفته شد که در تصویر زیر شاهد میدان دید بسیار گسترده‌تر آن هستیم.

تصویر زیر نیز کاربرد گزینه «کوچک‌نمایی 2 برابری» را نشان می‌دهد.

بااین‌وجود، همان‌طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، تغییر نسبت تصویر با کمک دکمه Custom Zoom، ممکن است تصویر نه‌چندان مطلوبی را به کاربران ارائه کند.

بیشتر بخوانید  روی تاریک هوش مصنوعی + فیلم

Midjourney دارای یک برنامه یا رابط اختصاصی نیست و از طریق Discord می‌توان به آن دسترسی داشت.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *