آموزش اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ + تصاویر

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

اتصال گوشی به تلویزیون و انتقال محتوا به نمایشگر بزرگتر تلویزیون، یکی از مباحث مورد علاقه کاربران در سال‌های اخیر است. یکی از ایده هایی که افراد در زمان خرید تلویزیون دارند، امکان اتصال تلویزیون به گوشی های تلفن همراه است. در واقع قرینه سازی صفحه نمایش به شما اجازه می‌دهد تا نمایشگر گوشی موبایل خود را همانطور که هست به صفحه نمایش تلویزیون انتقال دهید و محتوا را بر روی آن مشاهده کنید.

چگونه گوشی سامسونگ را به تلویزیون وصل کنیم و محتوا گوشی خود را به صفحه نمایش بزرگتر تلویزیون منتقل کنیم؟ روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به معرفی و نحوه استفاده از آن‌ها می‌پردازیم. تنظیمات گوشی‌های مختلف برای استریم کردن محتوا از گوشی به تلویزیون متفاوت است و کمپانی‌های مختلف از عناوین مختلفی برای این فناوری استفاده کرده‌اند.

البته توصیه می‌شود پیش از آنکه بخواهید از راهکارهای پیشنهادی زیر استفاده کنید، از بروز بودن نرم‌افزار دستگاه و برنامه‌های مرتبط با آن اطمینان حاصل کنید. برای بروزرسانی نرم‌افزار گوشی خود، «بسته به برند» آدرس زیر را طی کنید.

گوشی سامسونگ

مرحله 1. در منو Settings گزینه Software update را انتخاب کنید.
مرحله 2. در صورت ارائه آپدیت، گزینه Download and install را لمس کنید.
مرحله 3. منتظر دانلود به‌روزرسانی بمانید و سپس دستورالعمل‌های ظاهر شده را دنبال کنید.

گوشی شیائومی

مرحله 1. در منو Settings گزینه About Phone را انتخاب کنید.
مرحله 2. گزینه MIUI Version را لمس کنید.
مرحله 3. در صورت ارائه آپدیت، گزینه Download and install را لمس کنید.
مرحله 4. منتظر دانلود به‌روزرسانی بمانید و سپس دستورالعمل‌های ظاهر شده را دنبال کنید.

گوشی هواوی

مرحله 1. در منو Settings گزینه System & Update را انتخاب کنید.
مرحله 2. گزینه Software Upadte را لمس کنید.
مرحله 3. در صورت ارائه آپدیت، گزینه Download and install را لمس کنید.
مرحله 4. منتظر دانلود به‌روزرسانی بمانید و سپس دستورالعمل‌های ظاهر شده را دنبال کنید.

گوشی اپل

مرحله 1. در منو Settings گزینه General را انتخاب کنید.
مرحله 2. گزینه Software Update را لمس کنید.
مرحله 3. در صورت ارائه آپدیت، گزینه Download and install را لمس کنید.
مرحله 4. منتظر دانلود به‌روزرسانی بمانید و سپس دستورالعمل‌های ظاهر شده را دنبال کنید.
نکته: توجه داشته باشید که برای استریم کردن محتوا از گوشی به تلویزیون، هر دو دستگاه باید از یک شبکه Wi-Fi استفاده کنند.

چگونه گوشی سامسونگ را به تلویزیون وصل کنیم؟

«چگونه با اسمارت ویو به تلویزیون سامسونگ وصل شویم» یکی از سؤالاتی است که اغلب توسط کاربران گوشی‌های سامسونگ مطرح می‌شود. در واقع ساده‌ترین نحوه اتصال گوشی سامسونگ a12 به تلویزیون سامسونگ، اتصال از طریق Smart View است. با استفاده از این فناوری شما می‌توانید عکس‌ها، ویدئو‌ها و بازی‌های مورد علاقه‌تان را با نمایشگر تلویزیون به اشتراک بگذارید و آن‌ها را در اندازه‌ای بزرگ‌تر و با کیفیتی بهتر مشاهده کنید. برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را دنبال کنید.

 • لمسی از بالا صفحه گوشی به پایین داشته باشید تا گزینه‌های Quick panel در اختیار شما قرار بگیرد و سپس آیکون Smart View را انتخاب کنید.
 • تلویزیون هوشمند خود را در فهرست دستگاه‌های موجود انتخاب کنید. (برخی از تلویزیون‌¬ها برای اتصال نیاز به وارد کردن PIN دارند
 • پس از مشاهده پیام ظاهر شده، گزینه Start now را لمس کنید.
 • با انتخاب گزینه Allow در تلویزیون سامسونگ، اجازه دهید تا گوشی به آن متصل شود.
بیشتر بخوانید  تنظیمات کیبورد گوشی آیفون را بهتر بشناسید

در نظر داشته باشید که نحوه اتصال گوشی سامسونگ a13 به تلویزیون از طریق توضیحات بالا امکان‌پذیر نیست؛ چرا که به روی این گوشی قابلیت Smart View دیده نمی‌شود. شما می‌توانید در این گوشی و مدل‌های دیگری که فاقد قابلیت Smart View هستند از روش‌های گفته شده در ادامه استفاده کنید.

اتصال گوشی شیاومی به تلویزیون سامسونگ

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون سامسونگ نیز بسیار آسان بوده و درست همانند دیگر گوشی‌ های هوشمند است با این تفاوت که شیائومی از این فناوری با عنوان Cast یاد کرده است. برای استریم کردن محتوا از گوشی شیائومی به تلویزیون کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

 • نوار بالا گوشی را به پایین بکشید تا گزینه‌های Control Center در اختیار شما قرار بگیرد و سپس گزینه Cast را انتخاب کنید.
 • در اینجا از شما خواسته می‌شود تا Bluetooth و WiFi خود را روشن کنید. پس از آن گوشی شروع به جست‌وجو و یافتن دستگاه‌های در مجاورت شما می‌کند.
 • تلویزیون هوشمند خود را در فهرست دستگاه‌های موجود انتخاب کنید. (برخی از تلویزیون‌¬ها برای اتصال نیاز به وارد کردن PIN دارند)
 • با انتخاب گزینه Allow در تلویزیون سامسونگ، اجازه دهید تا گوشی به آن متصل شود.

پس از طی کردن مراحل بالا اتصال گوشی شیاومی به تلویزیون سامسونگ برقرار می‌شود و شما می‌توانید محتوا گوشی خود را در ابعاد بزرگ‌تر‍، تلویزیون به تصویر بکشید و از تماشا آن لذت ببرید.

همچنین شما می‌توانید با دنبال کردن آدرس زیر نیز به این قابلیت دسترسی پیدا کنید.

Settings\Connection & Sharing\Wireless Display

وصل شدن گوشی هواوی به تلویزیون سامسونگ

برای وصل كردن گوشي به تلويزيون سامسونگ در برند هواوی باید از قابلیتی به نام Wireless Projection استفاده کنید. برای اتصال گوشی هواوی به تلویزیون سامسونگ کافی است تا مراحل زیر را طی کنید.

 • نوار گوشی را به پایین بکشید تا گزینه‌های Sort Switches در اختیار شما قرار بگیرد و سپس آیکون Wireless Projection انتخاب کنید.
 • در اینجا از شما خواسته می‌شود تا WiFi خود را روشن کنید، سپس گوشی شروع به جست‌وجو و یافتن دستگاه‌های در مجاورت شما می‌کند.
 • تلویزیون هوشمند خود را در فهرست دستگاه‌های موجود انتخاب کنید. (برخی از تلویزیون‌¬ها برای اتصال نیاز به وارد کردن PIN دارند)
 • با انتخاب گزینه Allow در تلویزیون سامسونگ، اجازه دهید تا گوشی به آن متصل شود.

همچنین شما می‌توانید با دنبال کردن آدرس زیر نیز به این قابلیت دسترسی پیدا کنید.

Settings\More Connection\Easy Projection\Wireless Projection

نحوه اتصال آیفون به تلویزیون سامسونگ

مراحل وصل شدن گوشی به تلویزیون سامسونگ در برند اپل یا در واقع ایفون‌ها کمی متفاوت‌تر از سایر برندهاست. ابتدا شما باید تنظیمات تلویزیون سامسونگ برای اتصال به گوشی را روشن کنید و سپس نسبت به طی کردن مراحل برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ اقدام کنید.

بیشتر بخوانید  چند روش کاربردی برای بهتر شدن سرعت گوگل کروم در گوشی‌های اندرویدی

به طور کلی اتصال ایفون به تلویزیون سامسونگ کار ساده‌ای است ولی تلویزیون‌ شما باید با AirPlay 2 سازگار باشد. از سال 2018 برخی از تلویزیون‌های سامسونگ از این قابلیت پشتیبانی کردند و هر روز بر تعداد این محصولات افزوده شد. اگر تلویزیون شما از AirPlay 2 پشتیبانی می‌کند با توجه به توضیحات گفته شده در ادامه ایفون را به تلویزیون سامسونگ متصل کنید ولی اگر چنین قابلیتی برای tv شما در نظر گرفته نشده است امکان اتصال ایفون به آن وجود نخواهد داشت.

 • ایفون و تلویزیون را به یک وای فای یکسان متصل کنید؛
 • در ایفون خود کنترل سنتر را باز کرده و Screen Mirroring را انتخاب کنید؛
 • به روی نام تلویزیون نمایش داده شده کلیک کنید؛
 • اگر نیاز به پسورد بود عدد نمایش داده شده به روی تلویزیون را وارد کنید؛
 • تمام!

انتقال صدای ایفون به تلویزیون

 • کنترل سنتر ایفون خود را باز کنید؛
 • به روی ویجت now playing کلیک کنید؛
 • علامت دایره همراه با مثلث را در پایین انتخاب کنید؛
 • تلویزیون را انتخاب کنید؛
 • در صورت نیاز رمز نمایش داده شده به روی تلویزیون را وارد کنید؛
 • تمام!

اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB-C به HDMI

یک راهکار دیگر برای پاسخ‌دادن به سؤال «چگونه گوشی را به تلویزیون سامسونگ وصل کنیم» استفاده از آداپتورهای HDMI است. اگر در اتصال بی‌سیم با مشکل روبه‌رو شدید و یا امکان اتصال بی‌سیم در گوشی یا تلویزیون‌تان وجود نداشت، اصلاً نگران نباشید چرا که کمپانی سامسونگ مبدل‌هایی را عرضه کرده است که از آن می‌توانید برای به اشتراک‌گذاری صفحه استفاده کنید. برای اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ، کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

 • کابل مبدل را به درگاه USB گوشی خود متصل کنید.
 • یک سر کابل HDMI را به مبدل متصل کرده و طرف دیگر آن را به درگاه HDMI تلویزیون متصل کنید.
 • در منو Source ورودی تلویزیون را به درگاه HDMI که از آن استفاده کردید، تغییر دهید.

اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون با کابل USB

اگر در پی نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ قدیمی هستید و نمی‌خواهید یک رابط Type-C به HDMI خریداری کنید می‌توانید از این روش بهره ببرید. برای این کار هیچ نیازی به وسیله خاصی ندارید و می‌توانید از سیم شارژر خود استفاده کنید.

 • در منو Developer Options گزینه USB Debugging را فعال کنید.
 • یک سر کابل شارژ را به درگاه اتصال گوشی و سر دیگر آن را به درگاه USB تلویزیون متصل کنید.
 • در منو Use USB For در تنظیمات گوشی، گزینهFile Transfer را انتخاب کنید.
 • دکمه Source را که بر روی کنترل قرار دارد فشار دهید و سپس گزینه USB Device را انتخاب کنید.
 • عکس، ویدئو یا موسیقی مورد نظر را انتخاب کنید، تا پخش شود.

به این ترتیب گوشی شما به تلویزیون متصل می‎‌شود و شما می‌توان عکس‌ها و ویدئوهای خود را در آن مشاهده کنید. در واقع در این روش تصویر گوشی به تلویزیون منتقل نمی‌شود ولی شما به راحتی با تلویزیون می‌توانید فایل‌های گوشی خود از جمله عکس و فیلم را پخش کنید.

بیشتر بخوانید  پادشاه جدید هوآوی از راه رسید! + عکس

اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ با WiFi Direct

WiFi Direct یکی دیگر از روش‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان گوشی را به تلویزیون متصل کرد. در واقع WiFi Direct نوعی بلوتوث پیشرفته بوده که اتصال بی‌سیم را بین دو دستگاه برقرار می‌کند با این تفاوت که از سرعت بالاتر و برد بیشتری برخوردار است. همچنین این فناوری به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به روتر بی‌سیم و به‌صورت مستقیم ارتباط را بین دو دستگاه ایجاد کنید. در حال حاضر این فناوری در بسیاری از گوشی های موبایل و تلویزیون‌های سامسونگ وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان یک گوشی موبایل را بدون داشتن شبکه Wi-Fi به تلویزیون متصل کرد. برای بهره گرفتن از قابلیت Wi-Fi Direct در تلویزیون سامسونگ مراحل زیر را دنبال کنید.

 • در منو Settings تلویزیون گزینه Network را انتخاب کنید و پس از آن به قسمت Wi-Fi Direct بروید.
 • در تلویزیون‌های مدل جدیدتر، نیازی به انجام تنظیمات در تلویزیون نیست و کافی است تا برای برقراری اتصال از گوشی خود استفاده کنید.
 • در منو Settings گوشی هوشمند خود، گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید و پس از آن Wi-Fi Direct را فعال کنید.
 • تلویزیون به طور خودکار لیستی از دستگاه‌های موجود را اسکن کرده و نمایش می‌دهد.
 • برای شروع اتصال، دستگاه را از لیست انتخاب کنید.
 • درخواست اجازه دادن برای اتصال را بپذیرید.

جمع‌بندی

اموزش وصل كردن گوشي به تلويزيون سامسونگ که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، همگی از مواردی هستند که به‌صورت پیش‌فرض بر روی گوشی های موبایل و تلویزیون‌های سامسونگ وجود دارند و کافی است تا روش استفاده کردن از آن‌‌ها را بلد باشید تا بتوانید به سادگی از آن‌ها بهره بگیرید. البته ناگفته نماند که ممکن است در استفاده از برخی روش‌ها با مشکل روبه‌رو شوید و نتوانید به‌راحتی از آن‌ها بهره بگیرید. در واقع علت وصل نشدن گوشی به تلویزیون سامسونگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید بررسی شود، اما اصلاً نگران نباشید چرا که برنامه‌های مختلفی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا گوشی خود را به تلویزیون وصل کنید. همچنین برخی از این برنامه‌ها به شما امکان انتقال فایل از گوشی به تلویزیون را می‌دهد تا بتوانید محتوا را از گوشی هوشمند خود به تلویزیون منتقل کنید.

سؤالات متداول

اتصال گوشی به تلویزیون با smart view چگونه است؟ از کنترل سنتر گوشی سامسونگ خود باید این گزینه را انتخاب کنید. از طرفی تلویزیون را هم روشن کرده و در حالت آماده به کار قرار دهید. در ادامه به روی نام تلویزیون در گوشی کلیک کنید تا اتصال برقرار شود.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ با بلوتوث چگونه است؟ اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث امکان‌پذیر نیست ولی می‌توانید از قابلیت wifi direct که در بالا توضیح دادیم استفاده کنید.

منبع: تکنولایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *