به روزرسانی چت‌بات بارد گوگل با قابلیت نمایش تصاویر در پاسخ‌ها

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

گوگل حالا به بارد اجازه استفاده از تصاویر موتور جستجوی خود در پاسخ‌ها را می‌دهد.

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: گوگل در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از قابلیت‌های جدیدی برای چت‌بات بارد رونمایی کرد و حالا پشتیبانی از تصویر در پاسخ‌ها به این ابزار هوش مصنوعی آمده است. با این ویژگی که تصاویر را از موتور جستجوی گوگل می‌گیرد، جواب‌ها جلوه بصری بهتری پیدا خواهند کرد.

به‌گزارش وب‌سایت 9to5Google، جدیدترین به‌روزرسانی بارد (2023.05.23) تصاویری را از نتایج جستجوی گوگل در پاسخ‌ها ارائه می‌کند تا همه‌چیز مثل گذشته خشک و صرفاً متنی نباشد. برای مثال، اگر بپرسید که مکان‌های دیدنی شهر نیواورلئان کجاست، در کنار پاسخ متنی تصاویر را هم مشاهده می‌کنید.

در این پاسخ، تصاویر در کنار هر مورد از فهرست نشان داده می‌شود و نام سایت مرجع و Favicon آن هم در گوشه بالای سمت راست تصویر قابل مشاهده است. اگر روی این آیکن کلیک کنید، می‌توانید به سایت مربوطه بروید و اگر صرفاً موس را روی آن نگه دارید، می‌توانید آدرس وب‌سایت مرجع را ببینید.

نمونه‌های نمایش تصاویر در پاسخ‌های چت‌بات بارد گوگل

درعین‌حال، می‌توانید درست مثل موتور جستجوی گوگل حتی به‌طور مستقیم درخواست نمایش تصاویر را داشته باشید. برای نمونه می‌توانید از بارد بخواهید تا تصاویر تعدادی گل رز را به شما نشان بدهد.

این اولین به‌روزرسانی بصری گوگل برای بارد است. این شرکت به‌زودی حتی اجازه آپلود تصویر در این چت‌بات را می‌دهد تا بتوانید درباره عکس‌ها از هوش مصنوعی سؤال بپرسید. برای مثال، می‌توانید تصویری از دو عکس را برای بارد ارسال کنید و از او بخواهید تا توصیفی بامزه درباره آن‌ها بنویسد. گوگل از سرویس لنز برای تجزیه‌وتحلیل تصاویر بهره می‌گیرد.

بیشتر بخوانید  فیلتر شدن سرویس اخبار گوگل در روسیه

با توجه به این که بارد حالا به‌صورت عمومی در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است، همین حالا می‌توانید به آدرس bard.google.com مراجعه و این ویژگی جدید را آزمایش کنید.

در ادامه قرار است شاهد پشتیبانی از قابلیت تولید تصاویر با کمک سرویس ادوبی فایرفلای هم باشیم. ادوبی دیروز یکی از ابزارهای هوش مصنوعی فایرفلای را به فتوشاپ اضافه کرد تا ویرایش تصاویر از هر زمان دیگری آسان‌تر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *