راه‌اندازی اولین شبکه 5G دنیا با کمترین سطح کربن در عربستان

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

عربستان سعودی از ساخت پروژه‌ای که اولین شبکه 5G دنیا با کمترین سطح انتشار کربن محسوب می‌شود، خبر داد.

بسیاری از شما این مطلب را از روی اینترنت شبکه‌های موبایلی می‌خوانید، اما آیا تابه‌حال به آلودگی ناشی از این شبکه‌ها بر محیط‌زیست فکر کرده‌اید؟ در همین راستا، عربستان سعودی اولین شبکه 5G دنیا با کمترین سطح انتشار کربن را راه‌اندازی می‌کند.

شرکت Red Sea Global با همکاری اپراتور مخابراتی Zain KSA اولین شبکه 5G دنیا را خواهد ساخت که کمترین سطح آلودگی کربنی را منتشر می‌کند. این شبکه در مجموعه Six Senses Southern Dunes در منطقه The Red Sea راه‌اندازی خواهد شد. 100 درصد انرژی این شبکه از بیش از 760 هزار پنل خورشیدی تأمین می‌شود که در فضایی به وسعت 28 هزار کیلومتر قرار داده می‌شوند.

«جان پاگانو»، مدیرعامل Red Sea Global می‌گوید: «ما با استفاده 100 درصدی از انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه مهم The Red Sea و حرکت به‌سمت حفظ 30 درصدی منابع طبیعی تا سال 2040، می‌خواهیم الهام‌بخش توسعه گردشگریِ احیاکننده در جهان باشیم.»

تصویری از برج‌های 5G در این شبکه
تصویری از برج‌های 5G در این شبکه

عربستان برج‌های این شبکه 5G را با چاپگر سه‌بعدی می‌سازد

برج‌های این شبکه با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده و طراحی آن به نحوی است که با سایر بخش‌های پروژه The Red Sea همخوانی داشته باشد. بخش بیرونی این برج‌ها سنگی به‌نظر می‌رسند تا به‌خوبی در محیط تلفیق شوند.

«سلطان بن عبدالعزیز الدغیثر»، مدیرعامل Zain KSA، درباره این پروژه گفت آن‌ها متعهد شده‌اند که نوآوری‌های مدنظر خود را بومی‌سازی کنند، درنتیجه این برج‌های 5G را در داخل خود عربستان سعودی ساخته‌اند.

این پروژه سه هدف اصلی را دنبال می‌کند: حفاظت از محیط‌زیست، کاهش آلودگی‌ها با استفاده از انرژی تجدیدپذیر و کاهش کج‌ریختی‌های بصری.

بیشتر بخوانید  رونمایی از باریک‌ترین لپ‌تاپ تاریخ ال جی با وزنی کمتر از یک کیلوگرم

مدیرعامل Zain KSA می‌گوید: «به‌عنوان یک سرویس‌دهنده پیشگام خدمات مخابراتی و دیجیتال، به‌شدت از بابت این دستاورد که مسیر تبدیل‌شدن ما به یک سرویس‌دهنده فناوری‌های پایدار را هموار می‌کند، مفتخریم.»

الدغیثر می‌گوید Zain از طریق همکاری با Red Sea Global یک بار دیگر تأکید می‌کند که هدف این شرکت مطابق با برنامه چشم‌انداز 2030 عربستان، حفظ طبیعت و پایداری آن برای نسل‌های آینده است.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *