راه‌اندازی سرویس پولی متا در آمریکا

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

روز جمعه سرویس اشتراکی شرکت متا پلتفرمز در آمریکا راه اندازی شد که به کاربران فیس بوک و اینستاگرام اجازه پرداخت پول برای دریافت تیک آبی مانند توییتر را می دهد.

به گزارش ایرانی متا به نقل از ایسنا، متا در بیانیه ای اعلام کرد سرویس احراز هویت متا، پس از این که حساب کاربران را با استفاده از کارت شناسایی دولتی بررسی کرد، به آنها تیک آبی خواهد داد و قیمت اشتراک ماهانه آن، ۱۱ دلار و ۹۹ سنت برای دسترسی از طریق وب و ۱۴ دلار و ۹۹ سنت برای دسترسی در سیستمهای iOS اپل و اندروید گوگل خواهد بود.

این سرویس که متا در فوریه اعلام کرده بود مشغول آزمایش آن است، جا پای سرویس اسنپ چت شرکت اسنپ و تلگرام می گذارد و نشان دهنده جدیدترین تلاش یک شرکت شبکه اجتماعی برای متنوع کردن درآمد خود و جبران کاهش درآمد تبلیغاتی است.

توییتر پس از اینکه در قراردادی به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در سال میلادی گذشته توسط ایلان ماسک خریداری شد، سرویس اشتراکی “توییتر بلو” را راه اندازی کرد که به افراد اجازه می دهد با پرداخت پول، تیک احراز هویت دریافت کنند که پیش از این به حسابهای احراز هویت شده سیاستمداران، خبرنگاران، چهره های عمومی دیگر منحصر بود.

بر اساس گزارش رویترز، راه اندازی سرویس “توییتر بلو” در نوامبر، نخست به افزایش جعل هویت سلبریتی ها و برندها در توییتر منجر شد و باعث شد این شرکت، این سرویس را متوقف کرده و مدتی بعد آن را با تیکهایی به رنگهای مختلف برای افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها معرفی کند.

بیشتر بخوانید  تمرکز زاکربرگ روی هوش مصنوعی / مدیرعامل متا متاورس را کنار گذاشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *