تیم متاورس دیزنی به طور کامل تعدیل شدند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

گزارش‌های تازه حکایت از اخراج تیم 50 نفره واحد متاورس شرکت دیزنی در پی تعدیل نیروی این شرکت به منظور کاهش هزینه‌ها و زنده نگه‌داشتن آن دارد.

به نقل از کریپتواسلیت و بر اساس گزارشی از وال استریت ژورنال، تلاش شرکت دیزنی برای زنده نگه‌داشتن کسب و کار خود، واحد متاورس این مجموعه را تحت تأثیر قرار داده است. قابل‌توجه است که این مجموعه برای کاهش هزینه‌ها در حال تعدیل نیرو گسترده است و تصمیم دارد 7000 کارمند خود را اخراج کند.

علاقه دیزنی به متاورس در سال 2022 نمایان شد و این مجموعه شبکه پالیگان را به‌عنوان بلاک چین منتخب خود برای فعالیت انتخاب کرد. در آن زمان، شرکت استخدام واحد متاورسی را آغاز کرد و تصمیم گرفت تا شورایی برای فعالیت در زمینه امور مالی غیرمتمرکز و NFTها راه‌اندازی کند.

با این وجود و بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، برنامه‌های متاورسی دیزنی دوام زیادی نداشت و یک سال پس از آغاز به پایان رسید و تمام کارمندان آن واحد نیز اخراج شدند. لازم به ذکر است شرایط اقتصادی نامناسب و افزایش رقابت در صنعت استریمینگ از مهم‌ترین دلایل تصمیم کنار گذاشتن واحد متاورسی دیزنی به شمار می‌آیند.

با منحل شدن پروژه متاورس این مجموعه، شرکت دیزنی نیز به لیست شرکت‌های سنتی اضافه شد که پس از ورود و آزمایش مختصر حوزه وب 3 تصمیم به خروج از آن گرفتند.

در همین راستا و برای مثال می‌توان به شرکت متا اشاره کرد که اخیراً اعلام کرد پشتیبانی از قابلیت NFTها را در پلتفرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام قطع خواهد کرد. باید اشاره داشت که در پی اتفاقات اخیر بازار و همچنین خروج دیزنی از حوزه متاورس، ارزش توکن‌های این حوزه با کاهش 4.71 درصدی همراه بوده است.

بیشتر بخوانید  اضافه شدن شیبا اینو به لیست دارایی‌های قابل ‌وثیقه‌گذاری در بایننس

منبع: فکت کوینز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *