MeetKai فناوری نوین اسکن محیط را راه‌اندازی می‌کند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

در روزگاری که همه افراد به ماندگاری دنیای متاورس امیدوار نیستند و جهان‌های مجازی اجتماعی را وابسته به دستگاه‌های واقعیت مجازی VR می‌بینند، شرکت MeetKai طور دیگری فکر می‌کند!
MeetKai ثابت‌قدم و خوش‌بین است و به راه خود ادامه می‌دهد.
MeetKai یک شرکت پیشرو در جهان متاورس است و با استفاده از هوش مصنوعی تولیداتی منحصربه‌فرد دارد. شرکت MeetKai در سال 2018 تاسیس شد و در ابتدا بر روی هوش مصنوعی در زمینه تشخیص صدا و گفتار کار می‌کرد. اما با گسترش کسب‌وکار خود به سمت توسعه متاورس و فعالیت در  دنیای مجازی نیز قدم برداشت. این شرکت با کمک دانش و تجربه خود توانست به تولید npcهای هوشمند دست پیدا کند.
شرکت MeetKai اعلام کرده است که در جدیدترین نمایشگاه لوازم الکترونیکی سال 2023، از پلتفرم جدید خود که برای کاربران و سازندگان متاورس کاربرد دارد، رونمایی می‌کند. کارایی این پلتفرم در جهت دیجیتالی کردن فضاها و ساختمان‌ها بصورت سه بعدی است. پلتفرم شرکت MeetKai قابلیت اسکن محیط را دارد که می‌تواند منجر به یک تحول شگرف در متاورس باشد. برای این کار کافی است با استفاده از هر دستگاه مجهز به دوربین به اینترنت متصل شد.
شرکت MeetKai در این‌باره می‌گوید: “سرویس دیجیتالی سه بعدی که MeetKai Reality نام دارد، می‌تواند اشیاء و فضاهای مختلف را از دنیای واقعی به دنیای مجازی منتقل کند. پس از ضربه زدن روی یک دستگاه مجهز به دوربین و ضبط فیلم از فضا می‌توان انتقال اطلاعات را انجام داد. بعد از ضبط چند ثانیه ویدیو، کاربران فیلم را در MeetKai Reality آپلود می‌کنند که فضای ضبط شده را در VR رندر می‌کند.”
مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران MeetKai ادعا می‌کند که MeetKai Reality اولین راه‌حل برای خروجی گرفتن از عکس‌ها و فیلم‌ها در دنیای متاورس است که برای موارد خاص استفاده می‌شود. او در یک بیانیه، با اشاره به کاربردهای این فناوری در حوزه املاک، طراحی داخلی، معماری، مهندسی و بازار خرده فروشی گفت: “ما می‌خواهیم زمان و هزینه را برای افرادی که به دنبال ساخت‌وساز در متاورس هستند، صرفه‌جویی کنیم.”
دومین محصول جدید این شرکت، MeetKai Metaverse Editor است. این تکنولوژی به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون کدنویسی، ساختارها و فضاهایی را در متاورس بسازند و بصورت اختیاری با دیگران در زمان واقعی همکاری می‌کنند.

بیشتر بخوانید  احتمال سقوط بیت‌کوین تا ۱۳ هزار دلار وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *