سگ‌های رباتیک نقاش هم از راه رسیدند + عکس

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

شرکت «بوستون داینامیکس» سگ‌های رباتیک را به منظور ارائه نقاشی هنری در گالری ملی ویکتوریا آموزش می‌دهد.

به گزارش ایرانی متا، سگ‌های رباتیک به مدت چهار ماه توسط هنرمند مشهور آگنیسکا پیلات(Agnieszka Pilat) آموزش خواهند دید.

او در حال آموزش سه سگ رباتیک برای ارائه نقاشی در نمایشگاه بعدی گالری ملی ویکتوریا است.

یکی از سگ‌های رباتیکی که با نام اسپات(Spot) شناخته می‌شود، با این هنرمند در نیویورک زندگی می‌کند و پیلات نام او را باسیا(Basia) گذاشته است.

این سه ربات اکنون با استفاده از قلم‌های رنگ روغن روی بوم اکریلیک متصل به دیوار نقاشی می‌کشند تا در نهایت آنها را در نمایشگاه سه‌ سالانه‌ی ملی ویکتوریا که امسال در ماه دسامبر در ملبورن برگزار می‌شود، به نمایش بگذارند.

پیلات، ربات باسیا را یک همراه می‌بیند و می‌گوید زمانی که در ملبورن به نقاشی بپردازد، دلتنگ آن خواهد شد.

او توضیح می‌دهد: مثل داشتن یک کودک کوچک است در یک مقطع زمانی، باید به کودک اجازه دهید که خودش به تنهایی سوار اتوبوس شود. چنین حسی دارد.

بوستون داینامیکس پیش از این به پیلات ماموریت داده بود که پرتره‌ای از اسپات بکشد و اینگونه بود که او با این ماشین‌ها بیشتر آشنا شد.

او گفت: من به آن به عنوان یک سلبریتی جدید فکر کردم. پرتره‌ها قدرت را در جامعه منعکس می‌کنند. اندی وارهول(Andy Warhol) افراد مشهور را نقاشی می‌کرد و پرتره‌های قدیمی نشان دهنده‌ی اشرافیت بود.

اکنون قدرت به سمت ماشین‌ها می‌رود و این وظیفه ماست که واقعا با آن درگیر باشیم. این بر عهده ما به عنوان والدین آنهاست که آنها را درگیر و تربیت کنیم تا شهروندان آینده خوبی باشند.

بیشتر بخوانید  درخواست OpenAI برای تشکیل یک نهاد بین‌المللی شبیه به آژانس انرژی اتمی برای هوش مصنوعی

شرکای بشریت

او این حیوانات رباتیک را «بازیگوش» و «شریک بشر» توصیف می‌کند و می‌گوید وقتی مردم شخصا با اسپات ملاقات می‌کنند، اکثریت قریب به اتفاق خیلی سریع عاشق آن می‌شوند. سخت است که مجذوب آنها نشویم زیرا آنها بسیار بامزه هستند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *