هشدار رئیس مایکروسافت نسبت به تبدیل‌شدن شرکت‌های چینی به رقیب جدی ChatGPT

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

به گفته اسمیت، رقابت برای نوآوری در توسعه هوش مصنوعی مولد به‌شدت سنگین و شدید است و هر چند ماه یکبار شرکت‌ها از یکدیگر سبقت می‌گیرند

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: رئیس مایکروسافت، «برد اسمیت»، در مصاحبه‌ای گفته که سازمان‌های تحقیقاتی و کمپانی‌های چینی می‌توانند به رقیب اصلی ChatGPT تبدیل شوند و درباره این موضوع هشدار داده است.

اسمیت در صحبت با Nikkei Asia به این موضوع اشاره کرد که چین از میدان رقابت خارج نمی‌شود و تبدیل به یک بازیگر اصلی در حوزه هوش مصنوعی مولد خواهد شد.

اسمیت رقابت در حوزه هوش مصنوعی مولد را شدید می‌داند

اسمیت در مصاحبه خود سه سازمان یا شرکت را پیشرو در زمینه هوش مصنوعی زایا اعلام کرد: OpenAI همراه با مایکروسافت، گوگل و آکادمی هوش مصنوعی پکن. به گفته رئیس مایکروسافت، رقابت برای نوآوری در توسعه هوش مصنوعی مولد به‌شدت سنگین و شدید است و هر چند ماه یکبار شرکت‌ها از یکدیگر سبقت می‌گیرند و برای رهبری این حوزه، به چندین سال زمان نیازی نیست.

هوش مصنوعی زایا، فناوری مورد استفاده برای چت‌بات محبوب ChatGPT، می‌تواند کارهای زیادی مانند تولید متن و عکس با پیچیدگی بالا انجام دهد. با وجود مزایایی که این فناوری دارد، برخی نگرانی بیکارشدن برخی افراد در پی خودکارسازی فرایندهای مختلف هستند. علاوه‌براین، درباره انتشار اطلاعات جعلی، افشای اسناد محرمانه و همچنین نقض کپی‌رایت هم نگرانی‌هایی وجود دارد.

به باور اسمیت، توقف توسعه این فناوری پاسخی برای رفع این نگرانی‌ها نخواهد بود، بلکه باید فناوری‌های موجود را بهبود داد. اسمیت در این مصاحبه گفته که می‌توان از هوش مصنوعی مانند سایر فناوری‌ها به عنوان یک ابزار حمله استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  ابزار Auto GPT رقیب جدید ChatGPT چیست؟

با وجود نگرانی‌ها درباره بیکارشدن افراد، اسمیت به این موضوع اشاره کرده که هوش مصنوعی می‌تواند کمبود نیروی کار در برخی کشورها را برطرف کند؛ مخصوصاً در کشورهایی که میانگین سنی درحال افزایش است و نیروی کار کمتری نسبت به گذشته وجود دارد. اسمیت همچنین در این مصاحبه گفته که مایکروسافت از هوش مصنوعی برای شناسایی لحظه‌ای حملات سایبری و ردیابی آن‌ها استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *