بیل گیتس: چت‌بات‌های امروزی توانایی فوق‌العاده‌ای در خواندن و نوشتن پیدا کرده‌اند

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

به گفته بیل گیتس ابزارهای هوش مصنوعی توانایی تبدیل شدن به معلم خصوصی دانش‌آموزان را دارند.

به گزارش ایرانی متا، زومیت به نقل از CNBC نوشت: بیل گیتس در نطقی در اجلاس ASU+GSV در سن‌دیگو گفت: «[ابزارهای] هوش مصنوعی به این سطح از توانمندی می‌رسند تا به‌خوبی معلم‌های انسانی عمل کنند.» هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت باور دارد که چت‌بات‌های امروزی توانایی فوق‌العاده‌ای در خواندن و نوشتن پیدا کرده‌اند و به‌زودی می‌توانند معلم دانش‌آموزان شوند تا به‌شیوه‌ای که پیش‌تر هرگز در دنیای فناوری دیده نشده است، این مهارت‌ها را در کودکان تقویت کنند.

گیتس می‌گوید: «در ابتدا از مشاهده توانایی این فناوری در کمک‌کردن به خواندن – به‌عنوان یک دستیار تحقیقاتی خواندن – و ارائه بازخورد درزمینه نوشتن حیرت‌زده خواهیم شد.» او مدعی است آموزش کامپیوتر برای تبدیل‌شدن به معلم نوشتن در گذشته کار بسیار سختی تلقی می‌شد. هنگامی که معلمان درباره یک انشا به دانش‌آموزان بازخورد می‌دهند، به ویژگی‌هایی مثل ساختار روایت و شفافیت نثر نگاه می‌کنند که موضوعاتی در سطوح بالای توانمندی‌های شناختی بوده و توسعه آن از طریق کدنویسی کار دشواری است.

هوش مصنوعی هنوز باید عملکرد خود را بهبود ببخشد

طرفداران هوش مصنوعی می‌گویند مدل‌های زبانی با قابلیت بازتولید زبان به شیوه‌ای شبیه به انسان‌ها این شرایط را تغییر داده‌اند. بااین‌حال، گیتس متذکر شده است که فناوری هوش مصنوعی هنوز باید در خواندن و بازتولید زبان انسانی بهتر شود تا بتوان از آن به‌عنوان معلم خصوصی دانش‌آموزان استفاده کرد.

مدیرعامل سابق مایکروسافت انتظار دارد که هوش مصنوعی در آینده در حوزه ریاضیات هم بهتر شود. این فناوری هنوز مشکلاتی حتی در برخی مسائل پایه ریاضی دارد، اما انتظار می‌رود که بهینه‌سازی‌هایی درزمینه استدلال‌های منطقی این ابزارها صورت بگیرد تا این مشکلات برطرف شوند.

بیشتر بخوانید  استفاده درون‌سازمانی اپل از چت‌بات Apple GPT

با وجود این نقایص، گیتس باور دارد که هوش مصنوعی احتمالاً در دو سال آینده بهبود پیدا خواهد کرد. چت‌بات‌هایی مثل ChatGPT و بینگ درحال‌حاضر رایگان هستند، اما حتی اگر در آینده پولی شوند، با هزینه اشتراکی در حدود ماهانه 20 دلار می‌توانند بسیار ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از استخدام معلم‌های خصوصی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *