مدیرعامل سابق گوگل نسبت به خطرات احتمالی هوش مصنوعی هشدار داد

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

اریک اشمیت گفت: سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند انواع جدیدی از آسیب‌پذیری‌های روز صفر را شناسایی کنند

به گزارش ایرانی متا، زومیت نوشت: اریک اشمیت از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ به‌عنوان مدیرعامل گوگل فعالیت کرد. درنهایت سوندار پیچای، مدیرعامل کنونی غول جست‌وجوی اینترنت، جای اشمیت را گرفت. البته مدیرعامل سابق این شرکت در برخی جلسات هیئت‌مدیره‌ی آن شرکت می‌کند و نقش مشاور را برعهده دارد.

اشمیت در نشست شورای مدیرعامل وال‌استریت ژورنال در لندن، درباره‌ی هوش مصنوعی اظهارات نگران‌کننده‌ای درزمینه‌ی آینده‌ی بالقوه‌ی بشر در مواجهه با هوش مصنوعی کنترل‌نشده بیان کرد.

مدیرعامل سابق گوگل می‌گوید: «در سناریوهایی که احتمالاً به‌زودی رخ خواهد داد، سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند انواع جدیدی از آسیب‌پذیری‌های روز صفر را شناسایی کنند. اکنون شاید فکر‌کردن درباره‌ی چنین موضوعی کمی تخیلی به‌نظر برسد؛ اما زمانی‌که چنین اتفاقی رخ دهد، باید برای آن آماده باشیم و مطمئن شویم که افراد شرور از هوش مصنوعی سؤاستفاده نخواهند کرد.»

اشمیت در جمع‌بندی دیدگاهش گفت هوش مصنوعی خطر وجودی به‌همراه دارد که می‌تواند به بسیاری از افراد آسیب برساند و حتی باعث مرگ برخی مردم شود.

Androidauthority می‌نویسد وقتی از اشمیت درباره‌ی کنترل هوش مصنوعی سؤال شد، در جواب گفت به ایجاد نهاد نظارتی جدید در ایالات‌ متحده که به‌طور‌خاص وظیفه‌ی مقابله با هوش مصنوعی را برعهده داشته باشد، اعتقاد ندارد؛ هرچند این راهکار می‌تواند برای جلوگیری از رشد سریع فناوری مذکور مفید واقع شود.

اشمیت راهکار دقیقی برای رفع مشکل ارائه نداد؛ ولی به‌صراحت اعلام کرد که باید هوش مصنوعی را متوقف کرد. او نگران پیامدهای گسترش اطلاعات نادرست و حذف برخی مشاغل و حتی دست‌کاری‌های زیست‌شناسی است.

بیشتر بخوانید  شناسه اکانت رسمی توییتر به X@ تغییر یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *