پیوستن انویدیا به جمع شرکت‌های تریلیون دلاری

با دوستان خود را به اشتراک بگذارید:

پردازشگرهای گرافیکی انویدیا نقش مهمی در پلتفرم‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT شرکت OpenAI یا بارد گوگل ایفا می‌کنند

به گزارش ایرانی متا، دیجیاتو نوشت: انویدیا در ماه‌های اخیر به‌لطف محبوبیت چشمگیر هوش مصنوعی، با افزایش چشمگیر فروش سخت‌افزارهای خود روبه‌رو شد و همین موضوع افزایش ارزش سهام آن را در پی داشت. حالا ارزش سهام این کمپانی از 404.86 دلار عبور کرده و آن را به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل کرده است.

انویدیا برای اینکه به جمع محدود شرکت‌های فناوری تریلیون دلاری اضافه شود، باید ارزش سهامش به 404.86 دلار می‌رسید؛ اما حالا ارزش سهام آن با افزایش نزدیک به 5 درصدی، از 408 دلار هم فراتر رفته است تا انویدیا ارزش بازاری بیش از 1 تریلیون دلار داشته باشد.

پس از اینکه جدیدترین گزارش مالی انویدیا منتشر شد، روند افزایش ارزش سهام آن کلید خورد. حالا با معرفی سخت‌افزارهای جدید در کامپیوتکس 2023، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است. البته پیش‌بینی‌های انویدیا از افزایش درآمدش در ماه‌های پیش رو هم در این موضوع نقش داشته.

پردازشگرهای گرافیکی انویدیا نقش مهمی در پلتفرم‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT شرکت OpenAI یا بارد گوگل ایفا می‌کنند؛ بنابراین با افزایش محبوبیت این ابزارها، نیاز به سخت‌افزارهای انویدیا افزایش می‌یابد که نتیجه‌اش بالارفتن فروش و درآمد خواهد بود.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کرد که اگرچه انویدیا درحال‌حاضر یک شرکت تریلیون دلاری محسوب می‌شود، اما شاید تا چند ساعت آینده ارزش سهامش به زیر 404 دلار برگردد و از باشگاه تریلیون دلاری‌ها خارج شود. بنابراین شاید عمر انویدیا در جمع شرکت‌های تریلیون دلاری، تنها چند ساعت باشد؛ هرچند انتظار داریم انویدیا یک شرکت تریلیون دلاری باقی بماند.

بیشتر بخوانید  سقوط قیمت بیت‌کوین به کف ۲ ماهه خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *